Ochrona przed promieniowaniem UV

Obecnie wszystkie sprzedawane gogle oferują 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Dotyczy to wszystkich trzech rodzajów promieni ultrafioletowych – UVA, UVB i UVC. Pamiętaj, że nawet gdy jest pochmurno, promienie UV odbijają się od śniegu.

Spolaryzowane soczewki

Podstawową funkcją filtru polaryzacyjnego zastosowanego w soczewkach, jest zmniejszenie odbicia światła słonecznego od śniegu.

Soczewki fotochromowe

Soczewki te automatycznie zmieniają odcień w zależności od warunków i intensywności promieniowania UV. Im więcej promieni słonecznych i UV, tym ciemniejsze stają się soczewki. Jeśli pada śnieg lub niebo zachodzi chmurami, wizja pozostaje jaśniejsza.

Soczewki lustrzane

Te soczewki mają częściowo lub w pełni lustrzaną powłokę po zewnętrznej stronie soczewki. Lustrzane soczewki odbijają więcej światła, a tym samym pozwalają mniejszej ilości światła na wniknięcie do wewnątrz oka.

cadence-smith-gogle-szyba

Wymienne soczewki

Gogle z systemem wymiennych soczewek są zaprojektowane tak, aby w prosty i szybki sposób można było zmienić szkła, gdy zmieni się warunki atmosferyczne. Zestaw soczewek składa się zwykłe z dwóch szyb o różnych kolorach, dopasowanych do odmiennych warunków oświetleniowych. Szyby w ciemniejszym odcieniu mają niższą wartość VLT, ponieważ mniej światła przechodzi przez soczewkę. Szkła w kolorze brązowym, szarym i miedzianym mają zredukowaną wartość VLT, dzięki czemu sprawdzą się w pochmurne, „niebieskie” dni. Przezroczyste soczewki są polecane do nocnej jazdy na nartach.

szyba-smith

Najlepsze gogle od MCK Sport – zapraszamy

 

Tagi: , ,