O tym, że gogle snowboardowe są bardzo potrzebnym elementem stroju, przekona się każdy, kto próbował uprawiać ten sport przy dużym nasłonecznieniu. Intensywne słońce po prostu oślepia. W dodatku w zimowy dzień promienie słoneczne odbijają się od śniegu i powodują zaburzenia widzenia.

Śnieg odbija promienie słoneczne nawet wtedy, gdy dzień jest pochmurny. A jak wiadomo, promieniowanie ultrafioletowe jest wyjątkowo szkodliwe dla oczu. Należy im zapewnić odpowiednią ochronę.

Gogle narciarskie

Gogle snowboardowe – dlaczego różnią się one kolorami soczewek?

Pewnie zdajesz sobie doskonale sprawę z tego, że promieniowanie UV może w bardzo dużym stopniu uszkodzić Twój wzrok. Dlatego, gdy kupujesz gogle snowboardowe, to przede wszystkim powinieneś uwzględnić ich właściwości. W tym wpisie zajmiemy się tylko i wyłącznie barwą szkieł.

Różnią się one między sobą kolorami. Każda barwa soczewek ma odmienne zastosowanie. Przykładowo, gogle snowboardowe z ciemnymi szybkami będą odpowiednie do ochrony Twoich oczu w słoneczny dzień. Mają one bardzo podobne właściwości do okularów przeciwsłonecznych. Przepuszczają one około 20%-25% światła.

Natomiast, gdy jeździsz na desce snowboardowej po zmroku albo w pochmurny dzień, to wystarczą Ci jasne szybki. Dopuszczą one do Twoich oczu powyżej 60% światła.

Czym charakteryzują się białe szybki?

Białe soczewki w goglach snowboardowych przepuszczają bardzo duże ilości światła. Nie są one odpowiednie do tego, żeby jeździć w nich w słoneczne oraz w pogodne dni.

Dają one wyjątkowo niski poziom ochrony. Promienie słoneczne mogą Cię oślepić. Gogle z tego rodzaju soczewkami sprawdzą się tylko i wyłącznie do jazdy nocą, gdy jest sztuczne oświetlenie.

Czym wyróżniają się złote i bursztynowe szybki w goglach snowboardowych?

Złote i bursztynowe szkła w goglach snowboardowych są odpowiednie do jazdy po zmierzchu albo przy zachmurzonym niebie. Wtedy transmisja światła jest zminimalizowana. Natomiast widoczność nie jest zbyt dobra.

Gogle snowboardowe – jakie cechy mają żółte, pomarańczowe i brązowe soczewki?

Gogle snowboardowe, które są wyposażone w żółte lub pomarańczowe szkła, są dobrym wyborem wtedy, gdy niebo jest trochę zachmurzone i słońce tylko chwilami przebija się przez chmury. Natomiast brązowe soczewki będą dobre do jazdy w czasie słonecznego dnia.

Gogle snowboardowe SMITH

Co powinieneś wiedzieć na temat niebieskich, szarych i czarnych szkieł?

Niebieskie, szare i czarne soczewki zagwarantują Ci ochronę przed promieniami słonecznymi, które odbijają się od śniegu. Najlepiej brać je ze sobą na większe wysokości, gdzie nasłonecznienie jest największe.

Gogle snowboardowe SMITH

Przykładowe gogle snowboardowe na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć gogle snowboardowe dostępne na stronie MCKSport.pl!        

Tagi: , , ,