Jak warunki pogodowe na stoku wpływają na widoczność?

Na dużych wysokościach gęstość powietrza spada, dlatego słabiej filtruje promienie ultrafioletowe (UV). Do tego, odbite od śniegu promienia słońca, które docierają do naszej twarzy są jaśniejsze i bardziej intensywne. Wiatr może spowodować łzy w oczach i zatrzeć widzenie. Cząstki lodu mogą dostać się do twoich oczu, jak również gałązek i gałęzi, gdy spadasz przez drzewa.

Gogle narciarskie i gogle snowboardowe mogą pomóc chronić oczy przed niebezpieczeństwami w górach, czyniąc wycieczkę dużo przyjemniejszą. Kupuj wybrane przez MCK Sport gogle narciarskie i gogle snowboardowe!

 

Czy gogle będą pasować do każdego kasku?

Praktycznie wszystkie gogle są kompatybilne z kaskiem, ale nadal dobrze jest przymierzyć nowe okulary do kasku, aby zapewnić sobie wygodne dopasowanie. Więcej informacji na temat doboru kasku znajdziesz w artykułach naszych ekspertów.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie gogli?

  1. Korekta paska.
    – Większość gogli posiada pojedynczy, przesuwny klip do regulacji.
    – W niektórych modelach (np. SMITH IO) zastosowana jest dodatkowo otwierana klamra, która znacznie ułatwia zakładanie.
    – Niekiedy gogle dziecięce nie mają regulacji paska.

 

 

 

2. Wypełnienie.
– Przyjemny w dotyku materiał lub gąbka, którym wyłożone są krawędzie dookoła gogli sprawia, że nie okulary nie drapią twarzy.
– Pianka powinna być wystarczająco gruba, aby chronić twarz. Zbyt gruba pianka będzie jednak zwiększać zamglenie szyb gogli.
– Wysokiej klasy gogle mogą używać 2 lub 3 warstwy cienkiej wyściółki, aby poprawić wentylację.

 

SMITH-IO-RECON-SNOW-2-BLACK-RED-SOL-X

3. Nowinki technologiczne!
– Niektóre modele gogli mają wbudowany cyfrowy wyświetlacz.
– Zaawansowany technologicznie wyświetlacz będzie współpracował z GPS i Bluetooth.Co zyskujesz? Możesz wyświetlać w czasie rzeczywistym informacje nawigacyjne, dotyczące wydajności i smartfona w goglach.

 

 

Nosisz okulary? Wybierz gogle OTG!

crest-otg-gogle-red-carrera

 

Mamy dobrą wiadomość! Jeżeli nie lubisz korzystać z soczewek kontaktowych i najchętniej szusujesz na stoku w swoich okularach korekcyjnych, rozwiązanie jest bardzo proste – to gogle Gogle OTG (Over the Glass)! Te modele mają w środku wystarczająco dużo miejsca, aby zmieściły się tam Twoje okulary. Jednocześnie, są tak zaprojektowane, aby zapobiegać uciskowi obudowy okularów na skroń i nos.

Po gogle zapraszamy tutaj:

– gogle juniorskie od MCK Sport

– gogle damskie od MCK Sport

– gogle męskie od MCK Sport

 

Tagi: , , , , ,