SMITH IO – Rewolucja rozpoczęta!

Pojawiając się na rynku, gogle SMITH IO wywołały prawdziwą rewolucję. Jako pierwsze przyniosły rozwiązanie problemu, który od lat męczył miłośników zimowego szaleństwa, czyli zmiany natężenia światła podczas jazdy.  Wprowadzając do swoich gogli pionierski system super szybkiej zmiany szyb, SMITH stworzył gogle niezawodne!

Modele gogli IO

Wszystkie modele gogli SMITH IO są bo brzegi napakowane technologią i wyposażone w zaawansowane rozwiązania optyczne, aby zapewnić wam jak najlepszą widoczność podczas jazdy. Gogle IO to najbardziej klasyczny model z serii IO.

IO X to z kolei model posiadający właściwie taką samą specyfikację jak IO, ale nieco większy.

IO 7 ma kilka lepszych cech technologicznych niż IO i IO X. Jeżeli chodzi o rozmiar, są dokładnie pomiędzy – trochę większe od IO, ale mniejsze od IO X. Warto dodać, że 7 w nazwie nie oznacza wcale, że jest to siódma wersja modelu IO, tylko, że powstał z okazji siódmej rocznicy wypuszczenia tego modelu.

Szyby gogli IO

Wszystkie modele wyposażone są w dodatkową szybę, którą otrzymujemy w zestawie z goglami. Podstawowa szyba przeznaczona jest na codzienne warunki pogodowe, lekkie słońce i niezbyt duże zachmurzenie. Zazwyczaj druga szyba jest rozjaśniająca. Wszystkie modele gogli SMITH IO zostały tak zaprojektowane, aby możliwa była super szybka zamiana szyb. Czynność jest tak prosta, że z powodzeniem można jej dokonać nawet zatrzymując się z boku stoku podczas zjazdu.

Zastosowane w goglach szyby są sferyczne. Oznacza to, że soczewki są „ścięte” w obły kształt zarówno horyzontalnie, jak i pionowo, w przeciwieństwie do cylindrycznych, które są zaokrąglone tylko horyzontalnie. Soczewki sferyczne mają lepszą optykę, obraz jest ostrzejszy i są bardziej odporne na zaparowanie. Zastosowanie podwójnych szkieł, również zapobiega parowaniu. Wewnątrz szyby zastosowano również powłokę Anti-Fog, która jest dosyć delikatna, dlatego nie zalecamy zbyt gorliwego czyszczenia szkieł, nawet jeżeli się lekko zabrudzą. Najlepiej przetrzeć je suchą ściereczką dołączoną do zestawu. Powinnyśmy pamiętać, że nigdy nie należy czyścić wewnętrznej strony gogli na mokro!

Technologia dla wygody

Dzięki zastosowaniu Triple Layer Foam, SMITH IO bardzo przyjemnie się nosi. Kondensacyjna, niesamowicie miękka pianka, jest super wygodna, nawet przez cały dzień noszenia. Nie pozostawia odcisków i zagnieceń na twarzy, a gogle trzymają się dobrze i równo przylegają do twarzy.

Filtr Porex to naprawdę świetny pomysł SMITH! Kiedy wjeżdżamy na górę i zmienia się wysokość nad poziomem, zmienia się również wielkość ciśnienia jakie na nas oddziałuje. Nie widzimy tego, ale ciśnienie, które napiera na szkła może negatywnie oddziaływać na optykę gogli. SMITH to przewidział. Filtr Porex wyrównuje ciśnienie pomiędzy wnętrzem gogli, a otoczeniem, zapobiegając powstaniu zniekształceń obrazu.

Wszystkie modele mają bardzo wygodny pasek mocujący. z klipsem z tyłu, chyba nie ma na rynku wygodniejszego zapięcia gogli! a do tego silikonowy pasek w środku utrzymuje gogle na miejscu. Nawet jeżeli zamiast kasku wolisz jeździć w czapce!

Czym różnią się SMITH IO?

Zasadniczą różnicą pomiędzy modelami IO jest sposób wymiany szyby. IO i IO X mają bardziej klasyczny system wymiany. Szyba jest zabezpieczona specjalnymi zatrzaskami, które należy unieść, aby można było ją zmienić. IO 7 ma nowocześniejszy sposób wymiany, który jest nieco wygodniejszy.

Większość modeli SMITH IO ma teraz rewalcyjne szyby ChromaPop. Widoczność jeszcze nie była tak dobra jak teraz!

Tagi: , ,