Niezależnie od tego, czyli lubisz jazdę na nartach zjazdowych, czy snowboard, to z pewnością warto pomyśleć o dobrych goglach narciarskich.
Jak się domyślamy, gromadzenie swojego sprzętu narciarskiego rozpocząłeś od zakupu nart, wiązań i butów. To świetnie, ale teraz warto rozejrzeć się za pozostałymi akcesoriami.
Na Twojej liście niezbędnych zakupów powinny się znaleźć tanie gogle narciarskie z dobrym filtrem, które skutecznie ochronią Twoje oczy przed słońcem i nie tylko.

Tanie gogle na narty – przed czym zapewniają ochronę?

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że w czasie aktywności narciarskich, powinieneś zatroszczyć się o Twoje oczy. Na stoku zagrożeń jest bardzo wiele.

Pierwszym z nich jest oczywiście słońce. Może być ono wyjątkowo niebezpieczne dla Twojego narządu wzroku.
Kolejnym czynnikiem, przed którym mogą Cię uratować odpowiednio dobrane tanie gogle narciarskie jest prędkość.

Pewnie zgodzisz się z nami, że jazda na nartach lub na snowboardzie jest związana z bardzo szybkim poruszaniem się po stoku, a wtedy łatwo o wypadek. W dodatku w większym stopniu jesteś narażony na podrażnienia oczu, wynikające z pędu lodowatego powietrza.

Tanie gogle narciarskie ochronią Cię również przed przeszkodami terenowymi oraz drobinkami śniegu i lodu.

Tanie gogle narciarskie – czy lepiej jest wybrać okulary?

Oczywiście, że oba te rozwiązanie mają swoich zaciekłych zwolenników i przeciwników. Wiadomo, że każdy ma swoje indywidualne preferencje, jednak pełniejszą ochronę zawsze będą gwarantowały gogle narciarskie.

To właśnie one zostały stworzone do uprawiania różnych aktywności zimowych i doskonale przylegają do twarzy.

Jeżeli myślisz na poważnie o narciarstwie i zamierzasz często pojawiać się na stoku, to zdecydowanie powinieneś wybrać tanie gogle narciarskie.

Tanie gogle – jakie wybrać?

W pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na szkła. Masz do wyboru dosyć dużą paletę kolorów. Różnokolorowe szkła nie są tylko kwestią estetyczną, definiują one zdolność tanich gogli narciarskiej do ochrony przed światłem.

I tak przykładowo szkła o barwie białej są rekomendowane do jazdy nocnej, te o barwie bursztynowej i żółtej do jazdy przy ograniczonej widoczności, na przykład w pochmurny dzień lub gdy zapada zmrok.
Natomiast pomarańczowej najlepiej się sprawdzą w warunkach lekkiego zachmurzenia.

Najwyższy poziom ochrony zagwarantują Ci natomiast szkła czarne. Możesz je zakładać w najbardziej słoneczne dni. Są one również wykorzystywane w turystyce lodowcowej.

Tanie gogle narciarskie SMITH

Czy wybrać takie z wymiennymi szybami, czy fotochromatyczne?

Gogle z wymiennymi szybami to takie, których konstrukcja daje możliwość wymiany szkieł, zależnie od tego, jakie wokół panują warunki pogodowe. Najczęściej w komplecie są dwa zestawy szybek.

Natomiast nowoczesne gogle z szybami fotochromatycznymi są wyjątkowo komfortowe.
Tego rodzaju szkła same dostosowują się do panujących warunków pogodowych. Przyciemniają się i rozjaśniają w taki sposób, że możesz widzieć wszystko, jak najlepiej.

Przykładowe tanie gogle na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć tanie gogle dostępnych na  stronie MCKSport.pl!         

Tagi: , , ,