Właściwie dobrany kask narciarski damski jest najważniejszą sprawą, nie tylko w zakresie bezpieczeństwa, ale również komfortu jazdy.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby czuć się wygodnie i bezpiecznie na stoku narciarskim, to musisz mieć odpowiednie wyposażenie.

Kask narciarski

Jak dobrać rozmiar kasku narciarskiego damskiego?

Warto jest sięgnąć po kask narciarski damski wyprodukowany przez renomowaną firmę, taką jak na przykład SMITH, Carrera, Head, czy Fischer.

Dobór kasku narciarskiego damskiego powinnaś rozpocząć od szczegółowego pomiaru obwodu głowy. Standardową krawiecką miarkę przyłóż nad linią brwi. Otrzymany obwód porównaj z tabelką producenta.
Na przykład kaski narciarskie damskie firmy Smith rozmiar XS/S  ma obwód 52-55 cm, a rozmiar M/L ma obwód 56-59 cm.

Jeżeli Twój obwód głowy mieści się na granicy dwóch rozmiarów, to warto jest wziąć większy rozmiar kasku narciarskiego damskiego.

Damski kask narciarski

Jak sprawdzić, czy kask narciarski damski będzie wygodny?

Przy wyborze kasku narciarskiego damskiego zwróć również uwagę na pasek. Kask nie może przesuwać się po głowie. Powinien on jednocześnie gwarantować swobodę ruchów, nie ograniczać pola widzenia i nie zaczepiać się o ubrania.

Warto wybrać model wyposażony w technologię HEAD 3D fit, która gwarantuje odpowiednie dopasowanie kasku narciarskiego damskiego nie tylko pod brodą, ale również we wszystkich innych miejscach.

Kask narciarski damski – czym różni się od kasków męskich?

Kaski narciarskie damskie od tych dla mężczyzn różnią się designem i kolorystyką. Nie ma tutaj żadnych różnic konstrukcyjno-technicznych.

Kask narciarski damski HEAD

Kaski narciarskie dla kobiet mają zazwyczaj bardziej wyraziste kolory. Ciekawym wyborem może być na przykład  kask narciarski HEAD VANDA Turqouise 2020. Ma on przyciągający wzrok turkusowy kolor. Wśród kasków dla mężczyzn dominuje czerń i granat.

Jakie technologie mogą być zastosowane w kasku narciarskim?

Kaski narciarskie damskie mogą być również wyposażone w rozmaite technologie, na przykład:

  • HEAD 3D fit – system regulacji rozmiaru w obu osiach (poziomej i pionowej) daje on możliwość bardzo dobrego dopasowania kasku do wielkości głowy.
  • Technologia Mold-in  – Wewnętrzna warstwa materiałów została wciągnięta do twardej, poliwęglanowej skorupy kasku. To sprawia, że kask narciarski damski jest lżejszy. Ta technika gwarantuje lepszą wentylację głowy i zachowanie integralności powierzchni całego kasku.
Kask narciarski damski

Przykładowe kaski narciarskie damskie  na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć kask narciarski damski dostępny na stronie MCKSport.pl!        

Tagi: , ,