Na stoku powinieneś mieć na głowie kask, bez względu na to, czy jesteś narciarzem, czy snowboardzistą.
Kask snowboardowy ma nie tylko skutecznie chronić głowę, ale również zapewnić Ci estetyczny wygląd na stoku narciarskim.

Kaski snowboardowe różnią się między sobą:

  • kolorami,
  • kształtami,
  • wielkością.
kask narciarski

Kask snowboardowy – jaki powinien mieć rozmiar?

Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego dla Ciebie rozmiaru kasku snowboardowego, to zawsze warto, jest wejść w tabelę rozmiarów producenta. Tego rodzaju tabele posiadają najbardziej renomowani producenci sprzętu narciarskiego, na przykład Smith, czy Head.

kask snowboardowy SMITH

Wiele sklepów internetowych również podaje rozmiarówki firm, które mają w swojej ofercie. Zanim zajrzysz do tabeli, to powinieneś zmierzyć obwód głowy tuż nad brwiami, żeby wiedzieć, jakiej wielkości musisz poszukiwać w tabeli.

Powinieneś wiedzieć również o tym, że kask snowboardowy musi być tak dopasowany, że gdy potrząśniesz głową bez zapiętego paska pod brodą, to kask się nie poruszy.

Producenci oferują różnego rodzaju systemy ułatwiające dopasowanie kasku snowboardowego do głowy.

W kaskach Smith jest to samoregulujący system dopasowania do głowy. Znajdziesz go między innymi w modelu Smith HOLT Matte Black 2019/20.

snowboard kask

Nie martw się tym, że wybierzesz nieodpowiedni rozmiar kasku snowboardowego w sklepie internetowym. Zawsze możesz go zwrócić i wymienić na właściwy rozmiar.

Do czego służą otwory wentylacyjne w kasku?

Kask snowboardowy zazwyczaj ma z tyłu kilka otworów wentylacyjnych. Dzięki nim głowa się nie poci nawet przy intensywnym wysiłku.

W zależności od modelu kasku snowboardowego możesz te otwory wentylacyjne otwierać i zamykać, zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami. Otwory są najczęściej zakryte siatką, aby nie przenikał przez nie śnieg.

Przykładowo w kasku SMITH MAZE MIPS Matte Black 2019/20 znajduje się system AirEvac 2, który obejmuje aż dziewięć otworów wentylacyjnych.

kask snowboardowy

Kask snowboardowy – czym jest MIPS?

System MIPS to innowacyjna technologia ochrony głowy. Absorbuje on nawet najsilniejsze uderzenia.

W systemie MIPS odizolowuje warstwę, która bezpośrednio przylega do głowy, od przeciążęń oraz od potencjalnych ruchów skorupy kasku snowboardowego podczas upadku. To sprawia, że odsłonięcie części głowy w czasie upadku jest niemożliwe.

MIPS jest wkładką, która zawsze zostaje w tym samym miejscu na głowie. Natomiast w czasie uderzenia o przeszkodę lub tarcza porusza się tylko skorupa kasku snowboardowego. To ogranicza ryzyko urazów głowy do minimum.

Przykładowe kaski snowboardowe  na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby zobaczyć kask snowboardowy na stronie MCKSport.pl!         

Tagi: , , ,