Kask Carrera – włoski design i austriacka jakość wykonania

Kask Carrera to naszym zdaniem jeden z najlepiej dokonanych wyborów jeżeli chodzi o kaski narciarskie dostępne obecnie na rynku. Marka Carrera jest synonimem pionierskiego designu i wyróżniającej się jakości. Firma istnieje na rynku od połowy lat 60. Kaski i gogle Carrera łączą w sobie austriacką dbałość o detale i włoski styl, którego nie da się zignorować. Carrrera została stworzona dla ludzi, którzy żyją według swoich zasad, ciągle redefiniując siebie i z dumą stawiając czoła światu.

 

Czy kask narciarski jest obowiązkowy?

Kask narciarski to obecnie nieodłączny element wyposażenia każdego narciarza i snowboardzisty. Warto być świadomym, że w niektórych krajach za jazdę na stoku bez kasku można otrzymać spory mandat. Obowiązek jazdy w kasku dotyczy przede wszystkim dzieci. W Polsce bezwzględnie kask muszą mieć młodzi narciarze i snowboardziści poniżej 16 roku życia. W Austrii, w większości landów oraz na Słowacji, nakaz obowiązuje młodzież do lat 15, a we Włoszek do 14 lat. W Szwajcarii i Francji warto zwrócić uwagę na oznaczenia na trasach i stacjach wyciągów w ośrodkach narciarskich, które odwiedzamy, ponieważ w tych krajach nie ma jednolitego unormowania dotyczącego kasków i każde miejsce wprowadziło własne regulacje.

 

Technologie kasków Carrera

  • In-moulding – modelowanie kasku dzięki jednoczesnemu wtrzykiwaniu powłoki styrotonowej oraz poliwęglowej zewnętrznej skorupy zapewnia lekkość kasku oraz zdolność do absorpcji wstrząsów, aby jak najlepiej ochraniać głowę narciarza.
  • Hybrid Shell – konstrukcja kasku opiera się na połączeniu technologii In-mould z ABS. Dzięki temu kask jest bardzo lekki przy zachowaniu maksymalnej ochrony głowy.
  • Elastyczna skorupa – najnowocześniejsza technologia zastosowana w kaskach Carrera Foldable. Została oparta na tym, że kask składa się z trzech, nierozłącznych ze sobą części, które są elastyczne i dopasowują się idealnie do kształtu głowy.
  • Venturi Effect ventilation – specjalny system wentylacji oparty na trzech kanałach komór, które biegną wzdłuż wewnętrznej części skorupy. Kanały wytwarzają podciśnienie, które wyrzuca ciepłe powietrze z wnętrza kasku i gogli poza kask. Najlepszy efekt uzyskamy łącząc kask z modelami gogli Carrera: Cliff, Sphere lub Mirage.
  • Active ventilation
  • Rotex – bardzo wygodny system regulacji wielkości kasku, uda sie to zrobić nawet jedną ręką ubraną w grube, narciarskie rękawice. System jest wbudowany w wyściółkę kasku.
  • Tune-up system – nauszniki kasków posiadają dodatkowe dziurki, które pozwalają na słuchanie ulubionej muzyki na stoku.
  • Dry Wave – tkanina, ułatwiająca odprowadzanie wilgoci na zewnątrz kasku. Pomaga utrzymać odpowiedni komfort wenwątrz kasku.
  • Thermo Cool – to zarejestrowana marka materiału technicznego, który został zaprojektowany z myślą o optymalizacji natrualnych zdolności ciała do termoregulacji.
  • Zdejmowana wyściółka

 

Modele kasków Carrera

Carrera jest od wielu lat znaczącym producentem akcesoriów sportowych. Co roku wypuszcza na rynek serie znakomitych modeli modnych okularów przeciwsłonecznych, gogli oraz kasków narciarskich i snowboardowych. Przedstawiamy subiektywne zestawienie najciekawszych modeli kasków narciarskich Carrera, które znajdziecie w ofercie naszego sklepu.

Carrera Karma

kask carrera karma

 

Kask Carrera Karma jest hitem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Będzie dobrym wyborem dla osób, które noszą okulary korekcyjne i wolą nie rezygnować z nich na rzecz soczewek. Kask Karma ma wbudowaną szybę o świetnych parametrach, Anti-fog i oczywiście 100% ochronie UVA i UVB. Do tego świetny design tego kasku przyciągnie uwagę na stoku.

 

 

kask carrera ID

Carrera ID

 

Model ID to jeden z ciekawszych modeli kasków Carrera. Jest to kask najnowszej generacji, ponieważ opatentowane przez Carrerę świetne rozwiązanie umożliwia niemalże idealne dopasowanie kasku do kształtu głowy.  Wnętrze kasku wykonano z sześciu niezależnie części układających się do kształtu głowy. Kanały wentylacyjne zostały poprowadzone w sposób zapewniający maksymalną cyrkulację powietrza, a nadmiar wilgoci jest skutecznie odprowadzany ze środka na zewnątrz skorupy kasku, tym samym zapewniając maksimum komfortu dla głowy.

 

Kask Carrera Zephyr  i Kask Carrera Makani

Kask Carrera Zephyr i kask Carrera Makani to najbardziej uniwersalne modele wśród kasków Carrera, które należą do grupy kasków all-mountain.  Zastosowano w nich aktywną i pasywną wentylację. Dodatkowo kaski w rejonie czoła i skroni zostały wyprofilowany w sposób gwarantujący idealne przyleganie gogli.

 

Kask Carrera Fireball, Kask Carrera Bullet i Kask Carrera Thunder

Te trzy modele kasków skierowane są do zawodników i fanów ekstremalnej zabawy, którzy potrzebują bardzo wysokiej ochrony. Dedykowane narciarstwu slalomowemu i gigantowi.

 

Kask Carrera C-Lady i Kask Carrera Mystic

Kaski Carrera stworzone specjalnie z myślą o kobietach! Mają bardzo wygodne, przyjemne w dotyku i odpinane uszy. Ich linia jest miękka. Dodatkowo zachęcające jest to, że Carrera wypuściła na rynek wiele wariantów kolorystycznych, jest w czym wybierać.

 

Tagi: , , , , , , , ,