Jeżeli uprawiasz takie dyscypliny sportowe, jak na przykład tenis, tenis stołowy lub badminton to powinnaś wybrać buty do tenisa damskie najwyższej jakości, które będą Ci służyły przez lata.

Odpowiednio dobrane buty tenisowe damskie pozwolą Ci uniknąć urazów i kontuzji w sportach rakietowych.

Dzięki wysokiej jakości obuwiu dla kobiet będziesz mogła uprawiać swój ulubiony sport w najbardziej komfortowych warunkach.

Buty do tenisa damskie

Zwróć uwagę na nawierzchnię kortu tenisowego

Priorytetem przy wyborze właściwej pary butów damskich do tenisa jest dopasowanie ich do nawierzchni.

Najpierw musisz zaobserwować, na jakich kortach tenisowych grywasz najczęściej. Przykładowo, jeżeli zazwyczaj grasz na nawierzchni z mączki ceglanej, to wybierz takie buty, w których nie będziesz się nadmiernie ślizgać do piłki.
Natomiast do twardych nawierzchni potrzebne są podeszwy o dużo mniejszej ścieralności. Dzięki temu będziesz mogło poruszać się po korcie w sposób dynamiczny.

Wiemy, że tenis jest dość trudnym technicznie sportem. Z tego względu warto jest, poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego dla siebie sprzętu oraz akcesoriów tenisowych.

Buty do tenisa damskie Head

Jakie są najważniejsze cechy butów do tenisa damskich?

Gdy wybierasz optymalne dla siebie obuwie, to powinieneś wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • Amortyzację,
  • Przyczepność podeszwy,
  • Zdolności adaptacyjne do nawierzchni,
  • Ścieralność podeszwy.

Gdy dany model buta do tenisa damskiego, na przykład Head Breeze Women posiadają amortyzację w przedniej części stopy, to automatycznie zmniejsza ona ból pleców oraz pięty.

Jednocześnie w takich butach stopy mają odpowiednie wsparcie, a Ty możesz się cieszyć pełną swobodą ruchów.

Jakie jeszcze zalety ma wspomniany model damskich butów do tenisa firmy Head?

Model butów do tenisa damskich Head Breeze Women posiada cholewkę, która została wykonana z komfortowej skóry syntetycznej. Dodatkowo ich język oraz pojedyncze elementy zostały wykonane z materiału siatkowanego.

Komfortem cechuje się również materiał wewnętrzny. Przy tym konkretnym modelu butów Head Breeze Women warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że podeszwa posiada wygodną warstwę środkową EVA.
Nie pozostawia śladów na korcie i jest odpowiednia do każdej nawierzchni.

Buty do tenisa damskie Head – kolejny interesujący model

Chcielibyśmy Ci jeszcze polecić model Head Sprint Team Clay Women. Charakteryzuje się on tym, że posiada wnętrze buta Micro-Fit.
Dodatkowo język oraz niektóre pozostałe elementy buta są z siatkowanego materiału, który zapewnia im odpowiedni stopień oddychalności.

Przykładowe buty do tenisa damskie na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć wszystkie buty do tenisa damskie? Kliknij ten akapit, aby przejść do butów do tenisa damskich dostępnych na stronie MCKSport.pl!

Tagi: , ,