To oczywiste, że rakiety tenisowe dla zaawansowanych użytkowników mają trochę inne parametry niż te dla początkujących. W tym artykule zaprezentujemy Ci istotne różnice, aby w przyszłości wiedział, czy kierować się przy wyborze rakiety tenisowej.

Rakiety dla zaawansowanych

Jaką masę mają rakiety tenisowe dla zaawansowanych?

Masa rakiety występuje w gramach. Najczęściej dotyczy samej rakiety do tenisa bez naciągu. Sam naciąg waży średnio 15 gramów. Tę wartość musisz sobie doliczyć, aby uzyskać całościową wagę wybranego przez Ciebie modelu rakiety. Waga rakiet tenisowych dla średnio zaawansowanych to zazwyczaj od 235 gramów do 340 gramów.

W sklepach ze sprzętem sportowym możesz również znaleźć rakiety lekkie, które mają wagę od 235 do 260 gramów. Jeżeli jesteś zaawansowanym tenisistą, to polecamy Ci wybór cięższej rakiety. Lżejsze rakiety rekomendujemy natomiast dla osób dorosłych na początkowym poziomie zaawansowania, dla młodzieży oraz dla kobiet na średnim poziomie.

W dalszej kolejności są rakiety tenisowe o średniej wadze, czyli od 261 gramów do 285 gramów. Będzie to idealny wybór dla mężczyzn, którzy uprawiają tenis amatorsko, dla kobiet oraz dla młodzieży, która jest już zaawansowana. Na pewno rakieta o takiej wadze będzie znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które grały wcześniej cięższymi modelami. Lżejsza rakieta tenisowa pozwoli Ci się uchronić przed bólem łokcia. Tę dolegliwość profesjonalnie nazywany łokciem tenisisty. Jest bolesna i wyjątkowo trudna do wyleczenia.

Rakiety tenisowe Head dla zaawansowanych

Dla Ciebie polecamy cięższe rakiety do tenisa. Rakiety tenisowe dla zaawansowanych powinny mieć wagę od 305 gramów do 340 gramów. Jedna uwaga! Tak ciężkie rakiety nigdy nie będą odpowiednie dla kobiet! Niezależnie od poziomu ich zaawansowania.

Jaką wielkość główki powinna mieć rakieta tenisowa?

Wielkość główki rakiety to pole jej powierzchni. Podaje się ją w calach kwadratowych. Ma ona od 90 do 112 cali. Gdy masz w ręce rakietę o mniejszej główce, to jednocześnie posiadasz mniejsze pole optymalnego trafienia. Jednak taka rakieta do tenisa ma ten atut, że masz lepszą kontrolę nad nią, o ile dysponujesz również bardzo dobrą techniką gry. To z pewnością jest model rakiety odpowiedni dla osób zaawansowanych.

Rakiety tenisowe dla zaawansowanych

Natomiast rakiety tenisowe z większymi główkami minimalizują ryzyko nieprawidłowego trafienia. Dzięki takiej rakiecie Twoja gra stanie się bardziej dynamiczna. Jednak przy takim sprzęcie łatwo jest również utracić kontrolę nad piłką.

Jeżeli jesteś zaawansowanym graczem w tenisa, to nie polecamy Ci rakiet o rozmiarze główki powyżej 102 cali kwadratowych. Będą one o wiele lepszym wyborem dla osób początkujących. Dla zaawansowanych tenisistów rekomendujemy natomiast rakiety z główką pomiędzy 93 a 100 cali kwadratowych.

Ostatnia kwestia to obwód rączki

Rozmiar rączki podaje się w calach. Dla osób dorosłych najbardziej odpowiednie są L3 i L2. Mężczyźni powinny sięgnąć po rakiety z rączką L4, w szczególności Ci o dużych dłoniach. Dla kobiet polecamy rakiety L2. Rakiety dla dzieci mają obwód L1. To oznaczenie jest na tyle proste, że każdy szybko się w nim zorientuje.

Rakiety tenisowe Head

Przykładowe rakiety tenisowe dla zaawansowanych na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby dowiedzieć się, jakie czekają na Ciebie rakiety tenisowe dla zaawansowanych. Wiele ciekawych modeli znajdziesz na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,