Rakiety do tenisa Head są doceniane na całym świecie. Wielu czołowych zawodników rankingu ATP wybrało rakiety Head. Jeżeli też chcesz dołączyć do ich grona, to koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik.

Znajdziesz w nim istotne informacje na temat wagi, długości, czy najlepszych materiałów z których wykonane są rakiety tenisowe. Omówimy najważniejsze parametry rakiet tenisowych dla początkujących, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Rakiety tenisowe Head

Jaką rakietę tenisową kupić? Rady dla osób początkujących

Rakieta to jeden z bardzo ważnych elementów wyposażenia każdego tenisisty. Gdy poszukujesz rakiety tenisowej, to powinieneś wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych parametrów. Pomożemy Ci, abyś się w nich nie pogubił. podstawowym – z czego wykonana jest rama, jaka jest jej wielkość, ile powinna ważyć rakieta i jaki jest jej rozmiar .

Rakiety do tenisa Head – jaką mogą mieć długość?

Musisz wiedzieć, że na rynku dostępne są rakiety w różnych rozmiarach – ich długość podawana jest w calach i może to być 19, 21, 23, 25, 26, 27 – podaliśmy tutaj najbardziej popularne rozmiary ram. Warto wiedzieć, że osoby dorosłe powinny patrzeć tylko na rozmiar 27-27,5 cala. Pozostałe rozmiary przewidziane są dla dzieci – w zależności od wzrostu dziecka:

  • 89-100cm – 19 cali
  • 101-112cm – 21 cali
  • 112-125cm – 23cale
  • 126-140cm – 25cali
  • 141-165cm – 26cali
Rakiety tenisowe Head

Ile powinna ważyć rakieta tenisowa dla początkujących?

Dla początkujących optymalna waga rakiety jest od 270g do 285g dla mężczyzn. Natomiast dla kobiet jest to od 255g do 275g. Podane wartości są średnią i nie zawsze trzeba się sztywno trzymać określonego przedziału. Na przykład silny wysoki mężczyzna spokojnie może wybrać rakietę cięższą o wadze np. 295g. Należy uważać na rakiety tenisowe o wadze 295 g i cięższe, ponieważ często są już one zaliczane do sprzętu sportowego dla profesjonalistów. Takie rakiety pozwalają na precyzyjniejsze odbicia. Niestety trudniej jest nimi trafić w piłkę i są trudniejsze do gry – zwłaszcza na początku. Lżejsza rakieta przyda Ci się wtedy, gdy nie masz jeszcze wyćwiczonych odbić i nie zawsze trafiasz w sam środek rakiety. Pozwoli to na szybsze postępy i da więcej przyjemności z gry.

Rakiety do tenisa Head

Z jakiego materiału najlepiej wybrać rakietę do tenisa?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby za wszelką cenę unikać rakiet do tenisa wyprodukowanych z aluminium. Chociaż te rakiety tenisowe są wyjątkowo korzystne pod względem cenowym, to przenoszą drgania, co może nadmiernie obciążyć rękę oraz prowadzić do kontuzji.

W dodatku aluminium jest miękkie, co sprawia, że rakietę jest trudno kontrolować w czasie gry. O wiele korzystniej jest wybrać grafitową rakietę do tenisa. W ofercie Head można znaleźć grafitowe rakiety w technologiach Inerga lub Metallix. Jeżeli poszukujesz czegoś z górnej półki cenowej, to serdecznie polecamy Ci rakiety z graphenem – dające wyjątkową szybkość i precyzję. Polecane serie rakiet to Head Radical, Speed, Extreme, Instinct i Gravity.

Sprawdź ofertę rakiet do tenisa Head na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby dowiedzieć się, jakie czekają na Ciebie rakiety do tenisa Head. Wiele wartych zainteresowania modeli znajdziesz na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,