Tenis jest grą, która wymaga od zawodnika zwinności, szybkich reakcji oraz dokładności. Jeżeli chcesz odnosić sukcesy w tej dyscyplinie sportowej, to powinieneś skoncentrować się na nienagannej pracy nóg. Właśnie między innymi z tego powodu odpowiednie buty do tenisa ziemnego są bardzo ważne.

Na przykład buty do tenisa ziemnego firmy Head zaprojektowano w taki sposób, żeby były ultralekkie. Ich dodatkowym zadaniem jest zagwarantowanie zawodnikowi stabilizacji stopy oraz jej elastycznego wsparcia.

Buty do tenisa ziemnego

Dlaczego warto mieć doskonałej jakości buty do tenisa ziemnego?

Mecze tenisowe są niezwykle dynamiczne, o każdego kroku i ruchu na korcie, zależy Twoje zwycięstwo. Po korcie trzeba się poruszać szybko i zwinnie. Właśnie dlatego dobrym wyborem dla Ciebie będą buty do tenisa ziemnego, które są:

  • ultralekkie,
  • wykonane z siateczki,
  • z bardzo lekką cholewką.

Amortyzacja powinna absorbować siłę uderzenia. Natomiast wsparcie środkowej części stopy musi aktywnie reagować na każdy Twój dynamiczny zwrot.

Bez względu na to, czy chcesz zdobyć Wielki Szlem, czy może pragniesz wziąć udział w lokalnych rozgrywkach tenisowych, to przydadzą Ci się optymalnie dobrane buty do tenisa ziemnego.
Dzięki nim będziesz mógł się skutecznie bronić i atakować w każdym następnym secie.

W jaki sposób wybrać buty do tenisa ziemnego?

Wyobraź sobie, że jesteś na korcie tenisowym. Naprzeciwko Ciebie stoi przeciwnik. Dzieli Was tylko siatka. Żeby wygrać bardzo potrzebna Ci będzie ogromna szybkość oraz wytrzymałość. Właściwie dobrane buty do tenisa ziemnego mogą Ci dać znaczną przewagę na korcie.
Buty tenisowe renomowanej firmy powinny być wyposażone w nowoczesne technologie, które dodatkowo będą wspierać Twoje tenisowe umiejętności.

W sklepach internetowych można znaleźć bardzo wiele różnych modeli butów do tenisa ziemnego. Jedne charakteryzują się bardzo wysokim komfortem i dobrą amortyzacją, a inne odpowiednią stabilizacją i przyczepnością do nawierzchni.

Niektóre modele posiadają wzmocniony nosek oraz amortyzującą podeszwę wewnętrzną, które zmniejszają siłę uderzenia.
Dobrej jakości buty do tenisa gwarantują właściwe wsparcie śródstopia oraz stabilizację stóp nawet przy bardzo gwałtownych zwrotach.

Przykładowe buty do tenisa ziemnego na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do butów do tenisa ziemnego dostępnych na stronie MCKSport.pl!

Buty do tenisa na różne nawierzchnie

Producenci obuwia do tenisa mają w swojej ofercie zarówno modele odpowiednie na korty trawiaste, jak i nadające się do każdej nawierzchni.

Buty do tenisa ziemnego

Bez względu na to, jakich butów szukasz, z pewnością znajdziesz najlepszy model dla siebie. Odpowiednio dobrane buty do tenisa ziemnego sprawią, że będziesz czuł się znakomicie podczas każdego seta.

Tagi: , ,