Jakie buty tenisowe będą odpowiednie do dynamicznej gry? Pewnie zgodzisz się z nami, że tenis jest sportem, w czasie którego, musisz być non stop aktywny. Kort jest jak pole walki. Nie możesz stracić koncentracji nawet na ułamek sekundy. Musisz zrywać się do biegu i raptownie zatrzymywać, wykonywać zwroty i wyskoki.

Do tego wszystkiego niezbędne Ci będą odpowiednie buty do tenisa. W przeciwnym razie Twoje stopy będą zbyt obciążone. To prosta droga do nabawienia się uciążliwych kontuzji. Przy grze w tenisa liczą się szybkość, dynamika oraz zwrotność. Bez wymienionych tutaj cech nigdy nie staniesz się dobrym tenisistą.

buty tenisowe

Co musisz wiedzieć o butach do tenisa?

Żebyś mógł w pełni rozwinąć swój potencjał sportowy, to potrzebne Ci są odpowiednie buty do tenisa. Dobrze dobrane obuwie zagwarantuje Ci bezpieczeństwo, wygodę w czasie gry i sprawi, że staniesz się skuteczniejszy. Buty do tenisa to szczególna odmiana butów sportowych. Są bardzo podobne do standardowych butów do joggingu. Mają bardzo dobrą trakcję oraz stabilność. Bierze się to ze specyfiki ruchu oraz wynika, z nawierzchni, która znajduje się na korcie.

Buty do tenisa

Jak dopasować buty tenisowe do rodzaju nawierzchni?

Pewnie zdążyłeś się już przekonać o tym, że korty tenisowe mają różną nawierzchnię. Niektóre z nich to korty ceglaste, czyli tak zwana mączka. Możesz również rozgrywać mecze na hali lub na asfalcie. Wszystko to ma istotny wpływ na wybór obuwia tenisowego. Zwróć szczególną uwagę na jego podeszwę.

Najbardziej wszechstronne buty tenisowe mają standardową gumową podeszwę wyprodukowaną z miękkiej pianki. To będzie dobry wybór dla Ciebie, jeżeli głównie trenujesz w hali lub na korcie o twardej nawierzchni. Zupełnie odmienny rodzaje są buty do tego sportu z podeszwą Clay. Ma ona charakterystyczny bieżnik przypominający jodełkę. To sprawia, że buty mają lepszą przyczepność do podłoża oraz lepiej się sprawdzą, gdy będziesz dynamicznie się poruszał po korcie. Tego rodzaju obuwie tenisowe zagwarantuje Ci dużą stabilność oraz skuteczność.

Buty do tenisa ziemnego

Pozostałe cechy- amortyzacja, dopasowanie i stabilność

Wszystkie te właściwości powinny mieć dobrze dobrane buty do tenisa. Obuwie do tenisa ziemnego posiada podeszwę w środkowej części wyprodukowaną z pianki EVA. Gwarantuje ona amortyzację na bardzo wysokim poziomie. W sklepach ze sprzętem sportowym możesz również znaleźć buty do tenisa wyposażone w FlyteFoam i GEL. Są one odpowiedzialne za jeszcze lepszą amortyzację. Tego rodzaju obuwie tenisowe ma cholewkę wyprodukowaną i przyjemnych w dotyku oraz elastycznych materiałów. Mogą mieć na przykład przewiewne siateczki, które dają możliwość swobodnej wymiany powietrza. Za stabilizację stopy odpowiada natomiast technologia Trusstic.

Buty Head do tenisa

Buty do tenisa- jakie modele polecamy?

Jeżeli interesują Cię buty z podeszwą Clay, to dobrym wyborem będzie model butów HEAD SPRINT TEAM CLAY WOMEN. We wnętrzu obuwia znajduje się materiał Microfit. Buty mają oddychający język i przewiewne elementy wykonane z siateczki. Posiadają też komfortowy materiał wewnętrzny. Podeszwa powstała za sprawą technologii Hybrasion. Te buty do tenisa są odpowiednie na korty ceglaste.

Przykładowe buty tenisowe na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby dowiedzieć się, jakie jeszcze mamy buty tenisowe. Wiele interesujących modeli znajdziesz na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,