Tenis ziemny stał się dość popularną dyscypliną sportu. Zaletą tej konkurencji sportowej jest fakt, że mogą ją uprawiać praktycznie wszyscy, niezależnie od wieku, czy kondycji fizycznej.

Podstawowy sprzęt i akcesoria do tenisa nie są już tak drogie, jak kiedyś. Dlatego wiele osób, chętnie zaczyna chodzić na treningi. Wiadomo, że zakup sprzętu rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej rakiety tenisowej. Jednak, gdy masz już zgromadzony podstawowy sprzęt, to warto się rozejrzeć za akcesoriami, takimi, jak na przykład frotki tenisowe, ponieważ zwiększą one Twój komfort w czasie treningu.

Frotki tenisowe HEAD

Do czego są przeznaczone frotki tenisowe?

Gdy założysz frotkę tenisową na nadgarstek, to skutecznie wchłonie ona pot, który wytwarza się podczas aktywności fizycznej. Gdy w czasie treningu nie masz na głowie żadnej opaski, to frotka na nadgarstku będzie również odpowiednia do otarcia potu, który mógłby dostać się do Twoich oczu.

Do ocierania czoła najlepiej sprawdzą się długie frotki tenisowe o prostokątnym kształcie. Będą one przydatne też przy uprawianiu innych dyscyplin sportowych, na przykład biegania.

Najważniejsze cechy frotek tenisowych

Frotki tenisowe zakłada się na rękę lub na nadgarstek. Wykonane są z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Te akcesoria są produkowane przez najbardziej renomowanych producentów, takich jak na przykład firma Head. Możemy Ci zagwarantować, że zatroszczyli się oni o to, żeby każda frotka tenisowa dokładnie przylegała do ręki i zapewniała Ci jak największy komfort na korcie.

Najprościej można powiedzieć, że gumki tenisowe dzielą się na dwa rodzaje:

  • krótkie, czyli standardowe;
  • długie.

Krótkie frotki tenisowe na nadgarstki posiadają kształt kwadratowy. Natomiast długie są prostokątne.

Z jakich materiałów są wykonane frotki tenisowe?

Najczęściej jest to: bawełna, nylon albo połączenie tych dwóch materiałów.

  • Bawełna ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją między innymi w przemyśle tekstylnym oraz do produkowania odzieży i akcesoriów sportowych. Bawełna jest materiałem niezwykle higroskopijnym, odpornym na rozciąganie, przyjaznym dla osób o wrażliwej skórze i tych, które cierpią na alergię.
  • Natomiast nylon jest bardzo przyjemny w dotyku, wytrzymały, rozciągliwy i doskonale wchłania wilgoć. Połączenie tych dwóch materiałów sprawia, że frotki tenisowe mają po prostu rewelacyjne właściwości.

Frotka HEAD WRISTBAND 5” Black 2018

Frotka tenisowa na nadgarstek z powodzeniem zastąpi Ci ręcznik. Za pomocą tej frotki szybko usuniesz z czoła pot.

Frotka występuje aż w siedmiu ciekawych kolorach. Ma w sobie 80 procent bawełny, 15 procent nylonu oraz 5 procent elastanu. Ten ostatni materiał gwarantuje odpowiednią elastyczność frotki.

Przykładowe frotki tenisowe i inne akcesoria w MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do frotek tenisowych dostępnych w MCKSport.pl.

Tagi: , , ,