Właściwie dobrana piłka tenisowa może mieć znaczący wpływ na grę zawodnika w danej partii. Wybór piłki jest równie ważny jak rakiety tenisowej. Profesjonalni zawodnicy w zasadzie przy każdym meczu sięgają po całkowicie nowe piłki. Trenują jednak wcześniej na tym samym rodzaju piłek, aby w trakcie meczu wiedzieć, jak je wykorzystać i być świadomym ich możliwości.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje piłek tenisowych?

  1. Piłki tenisowe bezciśnieniowe charakteryzują się grubszym, kauczukowym środkiem oraz wysoką jakością odbicia. Można nimi grać przez długi czas.
    Wyróżniają się one zauważalną twardością oraz ciężkością przy odbiciach. Raczej nie nadają się dla początkujących tenisistów, ponieważ kontrolowanie uderzenia przy tych piłkach jest dosyć trudne. Te piłki są odpowiednie do treningów albo dla osób, które grają w tenisa od czasu do czasu.
    Piłki tego rodzaju najczęściej można kupić w wiadrze albo w worku.
  2. Piłki tenisowe ciśnieniowe wyróżniają się tym, że są lżejsze i bardziej miękkie niż bezciśnieniowe. Gwarantują one dobrą kontrolę uderzeń. Są one odpowiednie dla osób, które grają w tenisa regularnie, najlepiej codzienne. Wynika to stąd, że z każdym dniem obniża się ciśnienie w piłce, co ma negatywny wpływ na komfort gry.
    Piłki tenisowe tego rodzaju najczęściej są pakowane po 3 lub 4 sztuki. Przechowuje się je w specjalistycznym pojemniku, który zapobiega zmniejszaniu się ciśnienia.
    Zazwyczaj taka piłka zachowuje swoje właściwości przez sześć do ośmiu setów.

Jak dopasować piłki tenisowe do swojego poziomu gry?

Firma Head, która zajmuje się produkcją piłek tenisowych, posiada w swojej ofercie trzy rodzaje piłek. Są to: poziom profesjonalny, poziom mistrzowski oraz poziom rekreacyjny.

W tej pierwszej kategorii znajdują się najlepsze piłki tego producenta. Są bardzo wytrzymałe, a ich wykonanie jest na najwyższym poziomie. Piłki tenisowe na poziomie mistrzowskim są odpowiednie dla zawodników na średnim poziomie zaawansowania. Natomiast piłki rekreacyjne, jak pewnie możesz się domyślić, są przeznaczone dla osób, które grają w tenisa od czasu do czasu oraz są odpowiednie do codziennych treningów dla zawodowych graczy.

Firma HEAD w swojej ofercie ma dostępne również specjalne piłki tenisowe Head dla dzieci, które są przeznaczone do wolnej gry w tenisa.

Piłki występują w trzech kolorach, w zależności od stopnia zaawansowania dziecka. Dla początkujących będą odpowiednie czerwone, dla dzieci na średnim poziomie zaawansowania pomarańczowe, a dla dzieci, które grają w turniejach zielone.

Przykładowe piłki tenisowe w MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do piłek tenisowych dostępnych w MCKSport.pl.

Tagi: , , ,