Jak to zrobić, żeby z rakiety do tenisa korzystać w 100 procentach i poznać szczyt jej możliwości?
Zaawansowani zawodnicy bardzo dobrze wiedzą o tym, że wybór odpowiednich naciągów tenisowych, jak tak samo ważny, jak zakup wysokiej jakości rakiety do tenisa.
Natomiast początkujący tenisiści zazwyczaj nie przykładają wagi do tych akcesoriów, jakimi są naciągi tenisowe. Nie mają oni świadomości, że naciągi tenisowe są elementem, który z biegiem czasu się zużywa i trzeba go wymieniać.

Naciągi tenisowe

Jak często trzeba wymieniać naciągi tenisowe w rakiecie?

Najprościej można byłoby powiedzieć, że naciągi tenisowe trzeba wymienić zawsze wtedy, gdy zużyją się w takim stopniu, że będzie to wpływało na jakość Twojej gry. Wszystko zależy od tego, jak często trenujesz oraz jak intensywnie.

Zawodowi tenisiści zmieniają naciągi tenisowe po każdym meczu. Natomiast, jeżeli jesteś początkującym graczem, który gra maksymalnie dwa razy w tygodniu, to jeden naciąg tenisowy powinien Ci wystarczyć na dwa lub trzy miesiące.

Naciągi tenisowe – gdzie można je wymienić?

Z pewnością nie można dopuścić do całkowitego zużycia się naciągów tenisowych ani czekać, aż któryś z nich pęknie podczas meczu tenisowego. Lepiej jest wymienić naciągi tenisowe wcześniej.
Warto w tym celu oddać rakietę tenisową do profesjonalnego serwisu lub sklepu ze sprzętem tenisowym, który świadczy tego rodzaju usługi.

Naciągi tenisowe

Naciągi tenisowe – jakie są ich rodzaje? Który z nich wybrać?

Naciągi tenisowe można podzielić ze względu na tym zastosowanego do ich wyprodukowania materiału. Ten podział prezentuje się następująco:

  • Naciągi tenisowe naturalne – umożliwiają one kontrolowanie oraz lepsze odczuwanie uderzeń, odpowiednio utrzymują napięcie, posiadają bardzo dużą elastyczność oraz wysoką absorbcję drgań. Jednak charakteryzują się stosunkowo krótką żywotnością. Trudno jest nadać im właściwą rotację.
  • Naciągi tenisowe wielowłókniste – są mniej kosztownymi zamiennikami naciągów tenisowych naturalnych,
  • Naciągi tenisowe poliestrowe albo inaczej co-polyestrowe – ich duża sztywność jest pomocna w osiągnięciu większej rotacji uderzenie. Tego rodzaju naciągi tenisowe są solidne. Jednak ich wadą jest to, że szybko można zauważyć spadek naprężenia,
  • Naciągi tenisowe syntetyczne – są stosunkowo tanie i odpowiednie dla początkujących tenisistów,
  • Naciągi tenisowe hybrydowe – składają się z dwóch różnych naciągów.
Naciągi tenisowe HEAD

Naciągi tenisowe dla osób początkujących

Dla tenisistów dopiero rozpoczynających przygodę z tym sportem oraz dla średniozaawansowanych polecamy naciągi tenisowe wielowłókniste, syntetyczne oraz poliestrowe (co-polyestrowe).

Przykładowe naciągi tenisowe na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do naciągów tenisowych dostępnych na stronie MCKSport.pl!

Tagi: , , ,