Mało jest takich dyscyplin sportowych, które nie wymagają posiadania żadnych dodatkowych akcesoriów. W odniesieniu do dzieci wybór sportu jest szczególnie istotny, ponieważ nieodpowiednio dobrany sprzęt sportowy może je zdemotywować. Ma to zastosowanie również w przypadku tenisa. W tym artykule pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rakiety tenisowe dla dzieci.

Rakiety tenisowe dla najmłodszych są zupełnie inne niż dla dorosłych tenisistów. W poszczególnych kategoriach dziecięcych również możesz zauważyć istotne różnice. Jak znaleźć właściwy wariant rakiety, który zagwarantuje dziecku komfort i zmotywuje go do działania?

Rakiety tenisowe dla dzieci

Rakiety tenisowe dla dzieci – jak są skonstruowane?

Zanim kupisz w sklepie sportowym konkretny model, to spójrz na to, jak zbudowana jest rakieta. To, czy dana rakieta tenisowa dla dziecka się sprawdzi, zależy przede wszystkim od staranności jej wykonania oraz od posiadanych przez nią parametrów.

Ogólnie rzecz ujmując, rakiety tenisowe dla dzieci składają się z rączki i z ramy. Jest to pozostała część złożona z główki wypełnionej naciągiem (inaczej siatką). Do tego dochodzą elementy łączące rączkę i główkę. Ten fragment jest często nazywany również sercem rakiety tenisowej.

Dlaczego wielkość główki jest ważna?

Wielkość główki ma istotny wpływ na precyzję i na siłę uderzenia. Im główka jest większa, tym bardziej obszerna jest również powierzchnia kontaktu z piłką. Za tym idzie oczywiście silniejsze uderzenie rakietą tenisową. Radzimy Ci dla osoby początkującej wybrać rakietę o trochę większym rozmiarze główki. Wtedy Twoje dziecko będzie mogło swobodnie trafiać w piłkę i nauczyć się podstaw gry w tenisa.

Gdy maluch będzie miał już opanowane bazowe umiejętności, to wtedy możesz mu podarować rakietę o trochę mniejszej główce. Taka rakieta tenisowa będzie odpowiednia dla dziecka, które już dobrze czuje piłkę i jest w stanie wykonywać precyzyjne ruchy. Dzięki temu będzie mogło utrzymać balans między siłą a precyzją uderzenia.

Rakiety dla dzieci

Jak dobrać ramę w rakiecie tenisowej dla dziecka?

Grubość ramy ma bardzo duży wpływ na siłę uderzenia. W odniesieniu do dzieci nie jest to aż tak istotne. Rakiety tenisowe dla dzieci są zazwyczaj produkowane z wytrzymałego nylonu albo poliestru.

Co jeszcze musisz uwzględnić przy wyborze rakiety tenisowej dla dziecka?

Bardzo istotnym kryterium jest waga rakiety tenisowej. Warto wziąć tutaj pod uwagę indywidualne predyspozycje i preferencje dziecka. Każdy młody tenisista ma swoje własne tempo rozwoju. Jeżeli dziecko ma drobną posturę, to bardziej odpowiednia dla niego będzie lżejsza rakieta tenisowa. Natomiast maluch, który jest lepiej umięśniony i wyższy, z pewnością poradzi sobie już z cięższym modelem rakiety tenisowej. Jeżeli po treningu lub meczu dziecko będzie odczuwało dolegliwości bólowe w okolicach ramion, lub nadgarstków, to jasny sygnał, że rakieta jest za ciężka i trzeba ją wymienić na lżejszą.

rakiety juniorskie

Przykładowe rakiety tenisowe dla dzieci na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby dowiedzieć się, jakie czekają rakiety tenisowe dla dzieci. Wiele innych modeli znajdziesz na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,