Jeżeli jesteś początkującym zawodnikiem, to pewnie wybór rakiety tenisowej sprawia Ci niemałą trudność. Właśnie dlatego postanowiliśmy trochę ułatwić Ci zadanie i przedstawić kilka propozycji rakiet tenisowych pochodzących od firmy Head.

Rodzaje rakiet tenisowych HEAD

Rakiety tenisowe Head – czym się wyróżniają?

Rakiety tenisowe tej firmy są odpowiednie zarówno dla osób zaawansowanych jak i dla amatorów. W rakietach tenisowych Head wprowadzono oznaczenia długości zamachu: S i L. S to zamach krótki, a L zamach długi.

Do gry tych rakiet używali tacy zawodnicy, jak na przykład: Novak Djokovic, czy Andy Murray. Pomagali oni przy opracowaniu nowych technologii, które nie tylko są bardzo zaawansowane, ale również ułatwiają grę każdemu zawodnikowi, niezależnie od ilości rozegranych meczów.

Rakiety tenisowe Head Radical – jakie są ich najważniejsze cechy?

Rakiety tenisowe Head Radical zostały wyposażone w technologię Graphene 360, która przenosi energię uderzenia bezpośrednio na piłkę tenisową. Technologia ta gwarantuje większą stabilność, daje możliwość lepszego przenoszenia energii pomiędzy piłką i rakietą. W dodatku zwiększa siłę uderzenia.

Rakiety tenisowe marki Head z tej serii posiadają doskonale zbilansowane parametry. Są to uniwersalne rakiety, z którymi poradzą sobie nawet początkujący zawodnicy. Dzięki wykorzystaniu w tej rakiecie technologii Head Sensor każdy zawodnik może widzieć i analizować swoje postępy.

A jakie parametry mają rakiety tenisowe Head Speed?

Jak sama jej nazwa wskazuje jest to idealna rakieta tenisowa do szybkiej i dynamicznej gry. Została w niej zastosowana technologia Graphene 360+. Sprawia ona, że rakieta z tej serii jest jeszcze bardziej elastyczna, stabilna i zapewnia jeszcze lepsze przenoszenie energii z rakiety na piłkę.

Rakiety z tej serii są polecane przez Novaka Djokovica. Jest on serbskim tenisistą, zwycięzcą 17 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, w tym między innymi Australian Open 2008 oraz Australian Open 2011.

Seria rakiet tenisowych Head Instict – dobry wybór dla poczatkujących

Najważniejsze parametru rakiet tenisowych Head Instict:

  • Tak samo, jak dwie poprzednie serie Head Instict zostało wyposażone w technologię Graphene 360+.
  • Gra tą rakietą jest bardzo przyjemna, komfortowa i nie wymaga użycia dużej ilości siły.
  • Rakieta tenisowa z tej serii jest niezwykle stabilna. Dzięki temu energia z rakiety łatwo przenosi się na piłkę.
  • W dodatku rakieta została skonstruowana w taki sposób, żeby zwiększyć moc uderzenia.
  • Rakiety z tej serii wyróżniają się wyjątkową konstrukcją ramy.

Sprawdź rakiety tenisowe HEAD dostępne w naszym sklepie

Tagi: , ,