Z czym kojarzą Ci się standardowe stroje tenisowe? Na pewno przed oczami stają Ci zaraz krótkie sukienki, spódniczki, szorty, koszulki z krótkim rękawkiem oraz sportowe buty. Jednak stroje tenisowe nie zawsze tak wyglądały.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wyjście w takiej stylizacji na kort tenisowy było wręcz zakazane. Współczesna wersja gry w tenisa jest znana od XIX wieku.
Najpierw był to niezwykle prestiżowy sport. Grali w niego tylko brytyjscy arystokraci ery wiktoriańskiej. Mecz tenisowy był również doskonałą okazją do spotkań towarzyskich.

Stroje tenisowe Head

Kto początkowo wpłynął na zmianę w designie strojów do tenisa?

Warto tutaj wymienić trzy osoby:

  • May Sutton – dała możliwość gry w koszuli z podwiniętymi rękawami,
  • Suzanne Rachel Flore Lenglen – rozkloszowane spódnice i szerokie opaski na głowę.

Ciąg dalszy rewolucji modowej w strojach tenisowych

W tenisową modę damską, swój wkład miała również Coco Chanel. To ona sprawiła, że luźna, sięgająca zaledwie do kolan biała sukienka oraz opaska na czoło stały się obowiązkowym elementem, jeżeli chodzi o stroje tenisowe dla kobiet.

Jakie są obowiązkowe elementy strojów tenisowych dla kobiet i dla mężczyzn?

Jeżeli chodzi o stroje tenisowe dla kobiet i dla mężczyzn, to największą różnicę można dostrzec w dolnej części garderoby.

Dolna część strojów tenisowych:

Mężczyźni mają na sobie w czasie gry w tenisa zazwyczaj luźne spodenki przed kolano typu bermudy. Ich cechą charakterystyczną są wyjątkowo głębokie kieszenie, w których można przenosić piłeczki tenisowe.

Natomiast kobiety noszą bardzo rozpoznawalne, krótkie i rozkloszowane spódniczki.

Head stroje tenisowe

Górna część strojów tenisowych:

Jeżeli chodzi o górną część stroju tenisowego, to zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą nosić koszulki polo z charakterystycznym kołnierzykiem. Dopuszczalna jest również gra w tenisa w klasycznym T-shircie.

Zimą można sobie pozwolić nawet na koszulkę z długim rękawem, czyli tak zwane longsleeve męskie.

Przykładowe stroje tenisowe na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć całą odzież tenisową? Kliknij ten akapit, aby przejść do strojów tenisowych dostępnych na stronie MCKSport.pl.

Co jeszcze uległo zmianie, jeżeli chodzi o stroje tenisowe?

Obecnie producenci odzieży sportowej, tacy, jak na przykład Head, czy Fischer, odchodzą od klasycznej bieli, na rzecz bardziej intensywnych kolorów, między innymi czerwieni lub granatu.

To nie jedyna zmiana. Początkowo, co jest oczywiste, stroje tenisowe były szyte z tkanin naturalnych, takich jak bawełna.

Obecnie, częściej jest to poliester, który bardzo dobrze odprowadza wilgoć ze skóry. W dodatku szybko schnie i jest wyjątkowo lekki.
Pozostałe syntetyczne materiały, które są wykorzystywane do produkcji strojów tenisowych, to między innymi elastan i poliamid.

Tagi: , ,