Gra w tenisa nie tylko bardzo korzystnie wpływa na Twoje zdrowie, ale również może dawać wiele przyjemności i być interesującym sposobem spędzania wolnego czasu.
Dlatego musisz być świadomy tego, że przy wybieraniu stroju do tenisa, powinieneś brać pod uwagę przede wszystkim Twój komfort. Strój do tenisa nie może być ani zbyt obcisły, ani zbyt luźny.

Strój do tenisa

Z jakich materiałów powinien być wykonany strój do tenisa?

  • Najlepiej, żeby był on wyprodukowany z naturalnych materiałów, takich jak na przykład bawełna, ponieważ one szybko odprowadzają wilgoć i zapewniają komfort w czasie gry. Takie materiały zmniejszają również ilość wytwarzanego przez zawodnika potu.
  • Dobrym rozwiązaniem jest również materiał syntetyczny o nazwie poliester. Jest niehigroskopijny, a to oznacza, że wchłania on bardzo małe ilości wody. Zapewnia ciału odpowiednią termoregulację. Jego zaletą jest również fakt, że jest odporny na zaplamienie.

Producenci w odzieży tenisowej często łączą ze sobą materiały syntetyczne z naturalnymi, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Strój do tenisa Head

Na co jeszcze zwrócić uwagę w czasie wybierania stroju do tenisa?

Współczesna odzież tenisowa charakteryzuje się tym, że producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Niektóre modele ubrań do tenisa są wyposażone w specjalną powłokę antybakteryjną. Kolejnym chętnie stosowanym przez producentów rozwiązaniem są materiały, które chronią skórę zawodnika przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV).
Taki strój do tenisa będzie odpowiedni dla każdego, kto w okresie letnim gra na zewnątrz.

Jak zgodnie z etykietą powinien wyglądać strój do tenisa?

Podstawowe elementy stroju do tenisa to:

  • Spodenki tenisowe – powinny sięgać do połowy uda i mieć głębokie kieszenie. Najlepiej, żeby były wykonane z rozciągliwego i oddychającego materiału, który nie krępuje ruchów.
Spodenki - Strój do tenisa
  • Koszulka – najlepiej klasyczny T-shirt polo z guzikami oraz bocznymi wstawkami z siatkowanego materiału.
Koszulka - Strój do tenisa
  • Obuwie do tenisa – buty muszą gwarantować na korcie bardzo wysoki komfort oraz stabilność. Dzięki temu nawet podczas intensywnego treningu Twoje stawy nie będą przeciążone i zmniejszysz ryzyko kontuzji.
  • Dodatki (akcesoria tenisowe) – na przykład białe skarpetki oraz opaska do ocierania potu z czoła.
Frotki do tenisa Head

Przykładowe stroje do tenisa na MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć je wszystkie? Kliknij ten akapit, aby przejść do strojów do tenisa dostępnych na stronie MCKSport.pl.

Stroje do tenisa produkowane są przede wszystkim przez takie firmy jak Fischer oraz Head. Od lat zajmują się one produkcją profesjonalnej odzieży sportowej, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających zawodników.

Tagi: , , ,