Dąbrowa- Górnicza

W Dąbrowie- Górniczej znajduje się sporo pieszych szlaków turystycznych. Jeden z nich prowadzi na Pustynię Błędowską. Musisz kierować się Szlakiem Pustynnym PTTK, który jest oznaczony kolorem żółtym. Łączna długość szlaku to 14 km. Jego długość to 14 km. Szlak biegnie z Błędowa przez Klucze do Jaroszowca. Podróż zaczyna się w Błędowie. Następnie musisz iść lasem sosnowym, aż dojdziesz do rejonu tak zwanego Koziego Rogu. Można tutaj podziwiać krajobraz wydmowy z dużym usypiskiem piasków plejstoceńskich. Warto również zwrócić uwagę na 100-letnie powyginane sosny. Dalej szlak prowadzi do Klucz i Jaroszowska. Na terenie samej Dąbrowy- Górniczej trasa ma długość 10 km. Pozostałe szlaki turystyczne prowadzą: nad Pogorię, na gołonoskie wzgórze, nad Białą Przemszę, oraz w jurajskie skałki.
Interesująca historia, ciekawe zabytki, wyjątkowa przyroda, imprezy sportowe, wydarzenia kulturalne, ośrodek akademicki i rozwijające się firmy- to wszystko to zalety Dąbrowy Górniczej. To również ważny ośrodek Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i największe pod względem powierzchni miasto w regionie. Dąbrowa Górnicza jest miastem aktywności: społecznych, biznesowych, kulturalnych, ekologicznych i sportowych. W jej granicach są cztery jeziora Pogoria, wokół których kręci się życie mieszkańców i turystów w czasie wolnym. Najważniejsze zabytki to bazylika pod wezwaniem Matki Boskiej Anielskiej (w stylu neogotyckim, socrealistyczny Pałac Kultury Zagłębia. Dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu polecany jest aquapark „Nemo – świat rozrywki”. W Dąbrowie Górniczej funkcjonuje wiele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Ośrodek tenisowy w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej znajduje się Klub Sportowy Centrum. Można w nim pograć w tenisa. Do dyspozycji graczy są dwa ogrzewane korty kryte z nawierzchnią certyfikowaną ITF i z nieinwazyjnym oświetleniem LED. To zapewnia naprawdę bardzo komfortowe warunki do gry. Korty są czynne w godzinach 6:00 – 24:00 od poniedziałku do niedzieli. Koszt wynajmu kortu w godzinach od 8:00 do 16:00 z umową to ok. 50 zł za godzinę, a bez umowy ok. 60 zł za godzinę. Natomiast w godzinach 16:00 do 22:00 ceny kształtują się odpowiednio: ok. 60 zł i 70 zł za godzinę. Najkorzystniej jest przychodzić na kort po 22:00, bo wtedy koszt wynosi 40 zł za godzinę.
W tej miejscowości warto wybrać się nad jezioro Pogoria III. Blisko niego znajduje się duży parking. Stok mieści się daleko od miejskie aglomeracji, blisko lasu. Jest dobrze oświetlony, a trasa o długości 175 metrów ubijana jest przez miniratrak. Będzie to odpowiedni wybór dla dzieci i początkujących narciarzy.

MCK Sport- profesjonalny sprzęt sportowy

W ofercie tego sklepu znajdują się między innymi: kurtki narciarskie oraz kaski narciarskie renomowanych firm.
W MCK Sport znajdziesz bardzo szeroki wybór sprzętu narciarskiego. Zaletą tego miejsca jest błyskawiczna wysyłka oraz niskie ceny. Można tutaj kupić na przykład narty Head. Wyróżniają się one tym, że gwarantują komfort i stabilność w każdych warunkach. Są przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Znajdujesz się aktualnie w: