Gliwice

W Gliwicach krzyżuje się wiele szlaków turystycznych. Każda trasa upamiętnia ważne wydarzenie historyczne lub pokazuje tereny ważne pod względem krajobrazowym. Jednym z takich szlaków jest Szlak Husarii Polskiej, który odwzorowuje drogę wojsk króla Jana III Sobieskiego, zmierzających z odsieczą do Wiednia. Trasa zaczyna się w Będzinie i biegnie przez siedemnaście miast i miasteczek. Kończy się w Krzanowicach. Na trasie znajduje się między innymi rezerwat przyrody w Łężczoku ( ma w nim siedliska połowa gatunków ptaków w Polsce). Przez Gliwice przebiegają również Szlak Ziemi Gliwickiej, Szlak Powstańców Śląskich i Szlak Sośnicowicki.
Gliwice są jednym z miast województwa śląskiego, zlokalizowanym w jego zachodniej części. Miasto znajduje się na terenie Wyżyny Śląskiej, nad wodami rzeki Kłodnicy. Gliwice są najbardziej zielonym miastem w aglomeracji śląskiej. Jest w nim aż 12% parków i zieleńców. Najważniejsze parki w Gliwicach to: Park Bolesława Chrobrego, Park Fryderyka Chopina, Park Adama Mickiewicza i Park Plac Grunwaldzki. Pierwsze wzmianki dotyczące Gliwic pochodzą z 1276 roku. Miasto Gliwice może pochwalić się bogatą historią i ciekawymi zabytkami. Jednym z takich zabytków usytuowanych przy ulicy Zwycięstwa jest Dom Tekstylny Weichmanna. Kiedyś pełnił funkcję domu handlowego. Budynek posiada dwa piętra i jest jedną z najważniejszych budowli na terenie całej Polski z okresu niemieckiego modernizmu. Kolejnym interesującym budynkiem w Gliwicach jest Willa Caro, czyli zabytkowa rezydencja, w której kiedy mieszkał przemysłowiec Oscar Caro. Wnętrze willi zostało prawie w całości zachowane. Warto tutaj zobaczyć wystawę muzealną dotyczącą wnętrz pochodzących z XIX wieku mieszkań zamieszkiwanych przez przemysłowców.

Tenis w Gliwicach

Jeżeli chcesz pograć w tenisa, to wybierz się do Ośrodka Jasna. Korty są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 24:00, a w sobotę i w niedzielę od 7:00 do 22:00. Do dyspozycji graczy są trzy kryte korty:

  • dwa korty o nawierzchni dywanowej oraz
  • jeden kort typu hard-court.

Tego rodzaju nawierzchnie zapewniają dobrą ochronę stanów, równie i przewidywalne odbicie piłki oraz komfort gry. Na kortach jest czysto i miękko, dlatego tutaj często są prowadzone zajęcia dla dzieci. Ta takiej nawierzchni piłki zużywają się wolniej. Zajęcia są prowadzone przez Marcina Gawrona, który od lat jest uznawany za najlepszego zawodnika w Polsce.
Ciekawym miejscem jest szkółka narciarska Bactive Gliwice. Jest to miejsce, które zajmuje się profesjonalnym szkoleniem narciarskim dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowane są tutaj szkolenia narciarskie weekendowe dla dzieci. Maluchy mogą tutaj podnieść swoje umiejętności oraz są całkowicie bezpieczne pod okiem doświadczonych instruktorów narciarskich.

MCK Sport- profesjonalny sprzęt sportowy

W MCK Sport jest szeroki wybór między innymi: butów snowboardowych, desek snowboardowych i kurtek narciarskich. Błyskawiczna wysyłka i sprzęt sportowy z gwarancją.
W tym sklepie znajdziesz między innymi wysokiej jakości narty Head. Możesz liczyć na wsparcie specjalistów w wyborze odpowiednich nart.

Znajdujesz się aktualnie w: