Gliwice

W Gliwicach krzyżuje się wiele szlaków turystycznych. Każda trasa upamiętnia ważne wydarzenie historyczne lub pokazuje tereny ważne pod względem krajobrazowym. Jednym z takich szlaków jest Szlak Husarii Polskiej, który odwzorowuje drogę wojsk króla Jana III Sobieskiego, zmierzających z odsieczą do Wiednia. Trasa zaczyna się w Będzinie i biegnie przez siedemnaście miast i miasteczek. Kończy się w Krzanowicach. Na trasie znajduje się między innymi rezerwat przyrody w Łężczoku ( ma w nim siedliska połowa gatunków ptaków w Polsce). Przez Gliwice przebiegają również Szlak Ziemi Gliwickiej, Szlak Powstańców Śląskich i Szlak Sośnicowicki.

Tenis w Gliwicach

Jeżeli chcesz pograć w tenisa, to wybierz się do Ośrodka Jasna. Korty są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 24:00, a w sobotę i w niedzielę od 7:00 do 22:00. Do dyspozycji graczy są trzy kryte korty:

  • dwa korty o nawierzchni dywanowej oraz
  • jeden kort typu hard-court.

Tego rodzaju nawierzchnie zapewniają dobrą ochronę stanów, równie i przewidywalne odbicie piłki oraz komfort gry. Na kortach jest czysto i miękko, dlatego tutaj często są prowadzone zajęcia dla dzieci. Ta takiej nawierzchni piłki zużywają się wolniej. Zajęcia są prowadzone przez Marcina Gawrona, który od lat jest uznawany za najlepszego zawodnika w Polsce.

MCK Sport- profesjonalny sprzęt sportowy

W MCK Sport jest szeroki wybór między innymi: butów snowboardowych, desek snowboardowych i kurtek narciarskich. Błyskawiczna wysyłka i sprzęt sportowy z gwarancją.

Znajdujesz się aktualnie w: