Katowice

W Katowicach bardzo popularny jest Katowicki Szlak Spacerowy. Jest to szlak pieszy. Ma kolor niebieski. Jego łączna długość to 24,3 km. Szlak zaczyna się w miejscu już nieistniejącego Domu Turysty PTTK. Szlak przebiega przez Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku. Katowicki Park Leśny i rezerwat „Las Murckowski”. W wielu miejscach łączy się z innymi katowickimi szlakami. Dokładnie Katowicki Szlak Spacerowy przebiega przez takie punkty jak: WPKiW (ogród bylinowy, klub „Leśniczówka”, Planetarium Śląskie), Dąb, Koszutka, Śródmieście, Muchowiec, Katowicki Park Leśny, Cegielnia-Murcki (przystanek osobowy Katowice Murcki), Murcki, Dolinka Murckowska, rezerwat „Las Murckowski” oraz Hamerla (Trutowisko).

Wyciąg narciarski w Katowicach

W Katowicach znajduje się wyciąg narciarki “Sopelek” , który został zaprojektowany i wybudowany w 1986roku. Stok jest zlokalizowany na skraju lasu, daleko od aglomeracji miejskiej. Jest oświetlony, a trasa zjazdu ubijana jest przez mini ratrak. Długość trasy to 175 metrów. Różnica poziomów to 17 metrów. Średnie nachylenie trasy to 6 stopni. Prędkość jazdy to 2 metry na sekundę. Zdolność przewozowa to 720 osób na godzinę.

MCK Sport- sklep sportowy dla profesjonalistów

Jeżeli szukasz sklepu z dużym wyborem sprzętu dla narciarzy, to doskonale trafiłeś. Znajdziesz tutaj sprzęt takich renomowanych marek jak: Fischer, czy Head. Polecamy Fischer Ski lub narty Rocker. Siłą tego sklepu jest również pomoc w doborze sprzętu. Pracownicy podpowiedzą Ci na przykład, jak zmierzyć rozmiar buta, co wcale nie jest takie oczywiste.

Znajdujesz się aktualnie w: