Katowice

W Katowicach bardzo popularny jest Katowicki Szlak Spacerowy. Jest to szlak pieszy. Ma kolor niebieski. Jego łączna długość to 24,3 km. Szlak zaczyna się w miejscu już nieistniejącego Domu Turysty PTTK. Szlak przebiega przez Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku. Katowicki Park Leśny i rezerwat „Las Murckowski”. W wielu miejscach łączy się z innymi katowickimi szlakami. Dokładnie Katowicki Szlak Spacerowy przebiega przez takie punkty jak: WPKiW (ogród bylinowy, klub „Leśniczówka”, Planetarium Śląskie), Dąb, Koszutka, Śródmieście, Muchowiec, Katowicki Park Leśny, Cegielnia-Murcki (przystanek osobowy Katowice Murcki), Murcki, Dolinka Murckowska, rezerwat „Las Murckowski” oraz Hamerla (Trutowisko).
Katowice są największym miastem w województwie śląskim. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Katowice stanowią też siedzibę władz wojewódzkich. Miasto powstało w XVI wieku. Początkowo był to ośrodek kuźniczy i rolniczy.. Dynamiczny rozwój Katowic rozpoczął się dopiero w XIX wieku. Wtedy doprowadzono tutaj linię kolejową. Aktualnie Katowice są bardzo nowoczesnym miastem, które jest dobrze skomunikowane międzynarodowo i krajowo. Miasto jest to również ośrodek produkcyjny, przemysłowy, kulturalny, akademicki i specjalistycznych usług medycznych. Za dynamiczny rozwój miasto w poprzednich stuleciach był odpowiedzialny przemysł wydobywczy i ciężki. Od końca XVIII wieku powstawały w Katowicach liczne kopalnie węgla kamiennego, huty, zakłady metalurgiczne, chemiczno-technologiczne, ceramiczne, kamieniarskie.

Wyciąg narciarski w Katowicach

W Katowicach znajduje się wyciąg narciarki “Sopelek” , który został zaprojektowany i wybudowany w 1986roku. Stok jest zlokalizowany na skraju lasu, daleko od aglomeracji miejskiej. Jest oświetlony, a trasa zjazdu ubijana jest przez mini ratrak. Długość trasy to 175 metrów. Różnica poziomów to 17 metrów. Średnie nachylenie trasy to 6 stopni. Prędkość jazdy to 2 metry na sekundę. Zdolność przewozowa to 720 osób na godzinę.
W Katowicach znajduje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ulicy Szopienickiej 70, w którym są korty tenisowe. Obiekt jest czynny do godziny 22.00. Ośrodek tenisowy działa przez cały rok. Znajdują się tutaj korty zarówno kryte, jak i na wolnym powietrzu. W obiekcie jest zaplecze sanitarno – szatniowe z widownią na tarasie dla 50 osób oraz zapleczem gastronomicznym. W dodatku jest tutaj hala sportowa o wymiarach 38 x 40m jednokondygnacyjna, na której są korty tenisowe o nawierzchni syntetycznej PLAYIT.

MCK Sport- sklep sportowy dla profesjonalistów

Jeżeli szukasz sklepu z dużym wyborem sprzętu dla narciarzy, to doskonale trafiłeś. Znajdziesz tutaj sprzęt takich renomowanych marek jak: Fischer, czy Head. Polecamy Fischer Ski lub narty Rocker. Siłą tego sklepu jest również pomoc w doborze sprzętu. Pracownicy podpowiedzą Ci na przykład, jak zmierzyć rozmiar buta, co wcale nie jest takie oczywiste.

Znajdujesz się aktualnie w: