Województwo śląskie

Jedną z najważniejszych tras pieszych w województwie śląskim jest Jura i Szlak Orlich Gniazd. Na terenie Jury oraz jej wzniesieniach znajdują się na skałach zamki Szlaku Orlich Gniazd. Są to wyjątkowe miejsca, nie tylko pod względem historycznym, ale również przyrodniczym. Najważniejsze atrakcje na tym szlaku to: Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu (jeden z największych zamków w Europie, Zamki w Mirowie oraz Bobolicach, „Bąkowiec” w Morsku, „Pilcza” w Smoleniu oraz Zamek Olsztyn koło Częstochowy. Warto na tym szlaku zobaczyć też pałace, klasztory, kościoły i przydrożne kapliczki.

Szlak Orlich Gniazd jest idealnym miejscem do spacerów, wędrówek oraz jazdy na rowerach. Trasy prowadzą pośród ostańców wapiennych. Dzięki temu można podziwiać widoki na doliny, miasteczka i wsie. Szlaki są bardzo zadbane i dobrze oznakowane. Skałki i jaskinie będą natomiast atrakcją dla osób, które lubią uprawiać wspinaczkę skałkową. Szlak Orlich Gniazd jest również dobrym miejscem dla amatorów nart oraz jazdy konnej.

Wyciągi narciarskie w województwie śląskim

Gdzie warto poszusować na nartach zjazdowych w województwie śląskim? Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych miejsc w tym regionie. Szczyrk jest drugim po Zakopanem najważniejszym ośrodkiem narciarskim w Polsce. Warto wybrać się do: Centralnego Ośrodka Sportu, Ośrodka Narciarskiego Czyrna-Solisko lub Górniczego Ośrodka Narciarskiego. Kolejnym wartym polecenia miejscem jest Wisła. Znajduje się tutaj ponad 20 wyciągów orczykowych i krzesełkowych. Łącznie obsługują one 42 trasy narciarskie. Dwa najpopularniejsze wyciągi są w Cieńkówce i Stożku. Natomiast dla osób, które wolą pojeździć sobie po stromych górkach, proponujemy zbocza Wielkiej Czantorii oraz stoki Palenicy w dolinie Jaszowca. W Ustroniu jest 12 wyciągów, które obsługują 14 tras narciarskich. Całkiem spory wybór. Natomiast w Istebnej jest pięć wyciągów, które obsługują pięć tras zjazdowych. Najlepsze tereny dla narciarzy w tej miejscowości to Złotego Gronia. Doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Sklep ze sprzętem narciarskim i rowerowym

W naszym sklepie internetowym MCK Sport mamy profesjonalny sprzęt dla wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku. Znajdziesz u nas między innymi kaski rowerowe i odzież dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Narty, buty, kaski narciarskie i odzież narciarska z pewnością przydadzą się każdemu wielbicielowi białego szaleństwa.

Współpracujemy ze znanymi markami, takimi jak: Fischer, HEAD, SMITH, czy Carrera, więc mamy pewność, że niezależnie od warunków, jakie panują na stoku, kupiony u nas sprzęt Cię nie zawiedzie.

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: