Jastrzębie- Zdrój

W Jastrzębiu- Zdroju znajduje się kilka ciekawych szlaków pieszych. Pierwszym z nich jest Szlak im. Powstań Śląskich. Zaczyna się w Szerokiej, a kończy w Godowie. Ma długość 18,40 km. Szlak został wyznaczony w 1981 roku. Łączy miejsca, które są związane z wydarzeniami historycznymi z czasów powstań śląskich 1919-1920 w okolicach Jastrzębia Zdroju. Drugi na liście jest Szlak Zebrzydowicki. Zaczyna się w Zebrzydowicach, a kończy w Bziach Zameckich. Można na nim podziwiać malownicze widoki na Beskidy oraz Dolinę Piotrówki. Może być traktowany również jako trasa rowerowa. Jego długość to 9,80 km.
Jastrzębie-Zdrój jest miastem leżącym na krańcu południowej części województwa śląskiego, blisko granicy państwa z Republiką Czeską. Miasto graniczy z powiatami: pszczyńskim, rybnickim, wodzisławskim, cieszyńskim oraz z miastem Żory. Jastrzębie-Zdrój od 1998 roku Euroregionu „Śląsk Cieszyński”. Miasto posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną oraz układ komunikacji miejskiej. Jastrzębie-Zdrój z uwagi na niewielką odległość od Beskidów jest bardzo dobrą bazą wypadową dla turystów, w tym osób, które lubią wyprawy górskie. Z Jastrzębia-Zdroju można zobaczyć następujące szczyty: masyw Czantorii, Skrzyczne i Lysą Horą. Gdy jest dobra widoczność, można również dostrzec Babią Górę i masyw Pradziada.

Kolejnym szlakiem jest Jastrzębski Szlak Krajoznawczy im. Jerzego Fudzińskiego. Tak samo, jak poprzedni zaczyna się w Zebrzydowicach, a kończy w Turzy. Ma długość 35,90 km. Przebiega przez takie obiekty, jak: pałac barokowy w Zebrzydowicach, Kościół św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju , Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy.

Zajęcia sportowe w Jastrzębiu- Zdroju

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną w Jastrzębiu- Zdroju, to polecamy przejrzeć stronę internetową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Znajdziesz tutaj ofertę następujących zajęć: zajęcia fitness, nauka pływania, ćwiczenia w wodzie, nauka jazdy na łyżwach.

MCK Sport- profesjonalny sprzęt sportowy i odzież

Jeżeli szukasz wysokiej jakości sprzętu sportowego dla narciarzy, rowerzystów lub tenisistów, to polecamy zajrzeć na stronę tego sklepu. W ich ofercie są między innymi:

  • deski snowboardowe,
  • spodnie narciarskie damskie oraz
  • kurtki narciarskie męskie.

Szukasz nart, które spełnią oczekiwania profesjonalisty, a ich cena nie będzie zbyt wygórowana? Polecamy zajrzeć na stronę sklepu internetowego MCK Sport. Znajdziesz tutaj narty takich firm, jak Head, czy Fischer. To dobre miejsce również dla miłośników snowboardu. Można tutaj kupić między innymi kurtki snowboardowe takich firm jak SMITH, czy Head, zarówno męskie, jak i damskie. Sklep oferuje też bardzo szybką dostawę zamówionych produktów.

Znajdujesz się aktualnie w: