Jastrzębie- Zdrój

W Jastrzębiu- Zdroju znajduje się kilka ciekawych szlaków pieszych. Pierwszym z nich jest Szlak im. Powstań Śląskich. Zaczyna się w Szerokiej, a kończy w Godowie. Ma długość 18,40 km. Szlak został wyznaczony w 1981 roku. Łączy miejsca, które są związane z wydarzeniami historycznymi z czasów powstań śląskich 1919-1920 w okolicach Jastrzębia Zdroju. Drugi na liście jest Szlak Zebrzydowicki. Zaczyna się w Zebrzydowicach, a kończy w Bziach Zameckich. Można na nim podziwiać malownicze widoki na Beskidy oraz Dolinę Piotrówki. Może być traktowany również jako trasa rowerowa. Jego długość to 9,80 km.

Kolejnym szlakiem jest Jastrzębski Szlak Krajoznawczy im. Jerzego Fudzińskiego. Tak samo, jak poprzedni zaczyna się w Zebrzydowicach, a kończy w Turzy. Ma długość 35,90 km. Przebiega przez takie obiekty, jak: pałac barokowy w Zebrzydowicach, Kościół św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju , Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy.

Zajęcia sportowe w Jastrzębiu- Zdroju

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną w Jastrzębiu- Zdroju, to polecamy przejrzeć stronę internetową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Znajdziesz tutaj ofertę następujących zajęć: zajęcia fitness, nauka pływania, ćwiczenia w wodzie, nauka jazdy na łyżwach.

MCK Sport- profesjonalny sprzęt sportowy i odzież

Jeżeli szukasz wysokiej jakości sprzętu sportowego dla narciarzy, rowerzystów lub tenisistów, to polecamy zajrzeć na stronę tego sklepu. W ich ofercie są między innymi:

  • deski snowboardowe,
  • spodnie narciarskie damskie oraz
  • kurtki narciarskie męskie.

Województwo śląskie - inne miasta z MCKSport!

Znajdujesz się aktualnie w: