Województwo dolnośląskie

W województwie dolnośląskim jest bardzo wiele zabytkowych zamków. Jednym z najbardziej znanych jest Zamek Czocha w miejscowości Sucha. Powstał w połowie XIII wieku z inicjatywy króla czeskiego Wacława II jako warownia obronna Czech. Obecnie znajduje się w nim ponad 100 miejsc noclegowych. Były tu kręcone między innymi takie filmy jak: ,,Tajemnica twierdzy szyfrów”, czy ,,Wiedźmin”. Kolejną atrakcją Dolnego Śląska jest kopalnia Złoty Stok. Wydobyto z niej już 16 ton złotego kruszcu. Podziemna trasa turystyczna prowadzi przez Sztolnię Gertruda. Jej nazwa wzięła się od imienia żony jednego z zaginionych górników. W odległości 20 kilometrów od Złotego Stoku znajduje się Krzywa Wieża Frankensteina. Ma 34 metry wysokości. Wbrew pozorom nazwa wieży nie wzięła się od imienia znanego potwora. Po prostu przed wojną tak nazywało się miasteczko, w którym stoi wieża, czyli Ząbkowice Śląskie. Podobno budowniczy specjalnie postawił wieżę, która odchyla się aż o 2 m, ale nigdy nie wyjaśnił, jaki miał w tym cel. Wszystkie te atrakcje turystyczne można zwiedzać latem.

Natomiast zimą województwie dolnośląskim można znaleźć kilka ciekawych miejsc, w których można pojeździć na nartach. Gdy już je poznasz, to wystarczy zapakować kurtkę, narciarską, kask narciarski, narty zjazdowe, inne niezbędne akcesoria i już można czerpać przyjemność z jazdy.

Jakie miejsca na narty w województwie dolnośląskim?

Przede wszystkim Zieleniec. Jest to dzielnica Dusznik Zdrój pełna obiektów narciarskich. Różnego rodzaju stoki, wyciągi, taśmy dla początkujących, restauracje, hotele, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego znajdują się co krok. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc dla narciarzy w tym województwie. Kolejnym wartym uwagi punktem na mapie Dolnego Śląska jest Czarna Góra w masywie Śnieżnika. Na jej szczycie została wybudowana wieża widokowa, a po wschodniej i zachodniej stronie są długie stoki narciarskie. Następnym wartym odwiedzenia miejscem w województwie dolnośląskim jest Karpacz. Chodzi tutaj dokładnie o ośrodek narciarski na Kopie. Warte uwagi są również mniejsze stoki, na przykład Pod Wangiem, Relaks, Lodowiec. W województwie dolnośląskim można znaleźć jeszcze takie ośrodki narciarskie jak: Rzeczka – Sokolec i Szklarska Poręba. Wszystkie wymienione przyciągają co roku narciarzy z całej Polski.

Gdzie kupić odpowiedni sprzęt narciarski?

W naszym sklepie MCK Sport znajdziesz najnowsze modele nart i butów narciarskich, kurtki narciarskie, spodnie narciarskie męskie i spodnie narciarskie damskie, kaski na narty, gogle narciarskie oraz wiele innych akcesoriów, które przydadzą się każdemu, kto lubi sporty zimowe.

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: