Województwo pomorskie

Województwo pomorskie

Sklep sportowy z nartami fischer

Znajdziesz nas między innymi w: Nie ma tu Twojego miasta? Skontaktuj się z nami - na pewno Ci pomożemy!

Województwo pomorskie leży w północnej części Polski. Siedzibą władz jest Gdańsk. Chociaż województwo pomorskie kojarzy się przede wszystkim z morzem, to jest to doskonały region do aktywnego wypoczynku. Warto poznać, chociażby Pomorskie Szlaki Kulturowe. Łącznie jest ich pięć. Pierwszy z nich to Szlak Latarni Morskich. Tak naprawdę są to drogowskazy, które są od wieków rozmieszczone wzdłuż wybrzeża. Pomagały w bezpiecznej żegludze. Na tym szlaku znajduje się 10 niezwykłych budowli, które różnią się między sobą wysokością, kształtem oraz kolorem. Szlak jest przeznaczony zarówno dla turystów pieszych, jak i zmotoryzowanych. Można na nim podziwiać nie tylko przepiękne krajobrazy, ale również obiekty dziedzictwa technicznego oraz marynistycznego. Na trasie znajdują się między innymi muzea związane z żeglugą, hydrografią oraz latarnictwem, latarnie morskie oraz obiekty militarne.

Kolejną atrakcją w województwie pomorskim jest szlak bursztynowy. Składa się on z muzeów, targów, galerii i plaż. Szlak ten poświęcony jest wydobywaniu bursztynu oraz jego obróbce. Duża część jest również poświęcona tego, gdzie dokładnie przebiegał ten bardzo ważny szlak handlowy. Na Pomorzu można udać się na wycieczkę jeszcze pozostałymi trasami, czyli Szlakiem Zamków Gotyckich (gotyckie budowle obronne), Szlakiem Zabytków Hydrotechniki (elektrownie, kanały, zapory wodne) oraz Pomorskim Szlakiem Cysterskim (trzy najważniejsze kompleksy pocysterskie: Oliwa i Pelplin (klasztory męskie) oraz Żarnowiec (klasztor żeński)).

Korty tenisowe w województwie pomorskim

Jednym z najważniejszych miejsc dla tenisistów na Pomorzu jest Osowa Reda. Ośrodek składa się z pięciu kortów. Koszt wynajmu hali tenisowej to od 70 do 90 złotych za godzinę. Prowadzone są tutaj zajęcia tenisowe grupowe i indywidualnie, dla dzieci i dorosłych. W ośrodku znajdują się również cztery korty zewnętrzne, które są otwarte latem. Koszt wynajęcia to 15 zł za godzinę. Kolejnym miejscem jest Gdańska Akademia Tenisowa. Łącznie posiada aż siedem kortów. Cena wynajęcia jednego z nich latem to od 25 zł do 30 zł. Natomiast w zimę koszty zaczynają się od 50 zł na godzinę. Organizowane są tutaj: turnieje PZT w kategoriach młodzieżowych, turnieje Tenis 10 oraz turnieje amatorskie.

Gdzie znaleźć odpowiedni sprzęt do tenisa?

W naszej ofercie mamy wszystko, co może być Ci potrzebne. Warto wspomnieć o rakietach tenisowych. Mamy u nas między innymi tak popularne i wytrzymałe modele, jak Head Instinct, Posiadamy również bardzo duży wybór odzieży do tenisa oraz akcesoriów, na przykład toreb sportowych.

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: