Województwo warmińsko-mazurskie

Województwo warmińsko-mazurskie

MCKSport sklep z tanimi nartami i kaskami

Znajdziesz nas między innymi w: Nie ma tu Twojego miasta? Skontaktuj się z nami - na pewno Ci pomożemy!

Województwo warmińsko-mazurskie jest położone w północno-wschodniej części kraju. Najważniejsze miasto w tym regionie to Olsztyn. Województwo warmińsko-mazurskie nazywane jest ,,Krainą Tysiąca Jezior”. Najlepszy sposób zwiedzania Mazur to na kajaku. Gdzie najlepiej wybrać się na spływ kajakowy? Jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych w województwie warmińsko-mazurskim to rzeka Krutynia, inaczej Krutyńska Struga. Trasa ma łącznie 102 kilometry długości, w tym 60 kilometrów wody stojącej. Rzeka płynie przez pojezierze Mrągowskie, równinę Mazurską oraz Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Ten szlak kajakowy zaczyna się w jeziorze Warpuńskim, a kończy się w jeziorze Bełdany. Jest to odpowiednia trasa dla początkujących kajakarzy, są tutaj niewielkie fale, mielizny oraz proste zakręty. Na szlaku można zobaczyć między innymi orła bielika albo orła przedniego. Tym szlakiem w latach 60. XX wieku pływał Karol Wojtyła. Ciekawe jest to, że 1,5-kilometrowy odcinek rzeczki Sobiepanka ma nurt biegnący w obie strony. Najbardziej popularna trasa na rzece Krutyni zaczyna się w Sorkwitach i kończy w miejscowości Ruciane-Nida. Jej łączna długość to 109 kilometrów. Na przepłynięcie tej trasy należy sobie zarezerwować od 7 do 8 dni.

Gdzie wybrać się na narty na Warmii i Mazurach? Przegląd ośrodków narciarskich.

W województwie warmińsko-mazurskim znajdują się ratrakowane oraz oświetlone trasy, wypożyczalnie sprzętu, parkingi, restauracje lub bufety. Naprawdę nie trzeba jechać w drugi koniec Polski, aby pojeździć na nartach zjazdowych. Pierwszy warty zainteresowania ośrodek narciarski to Kartasiówka. Jest on oddalony od Olsztyna tylko o 7 kilometrów. Można tutaj wybierać spośród trzech tras zjazdowych. Jedna z nich ma długość 250 metrów, a dwie pozostałe po 300 metrów. Dostępne są trzy wyciągi talerzykowe. Dzięki temu, że stok jest odpowiednio oświetlony, to jest możliwość jeżdżenia na nartach nawet po zmroku. Na terenie ośrodka narciarskiego jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i szkółka dla początkujących.
Kolejnym ciekawym miejscem jest Kurza Góra. Kompleks znajduje się we wsi Kurzętnik koło Nowego Miasta Lubawskiego. Posiada automatyczny system naśnieżania Snowmatic. Dzięki niemu można dopasować ilość śniegu do panujących warunków atmosferycznych.

Gdzie kupić narty?

Polecamy zajrzenie do naszego sklepu internetowego. W ofercie mamy między innymi: kaski narciarskie oraz narty biegowe w atrakcyjnych cenach. Dajemy 24 miesiące gwarancji na zakupiony u nas sprzęt.

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: