Województwo łódzkie

Województwo łódzkie

MCKSport - Sklep narciarski w łódzkim!

Znajdziesz nas między innymi w: Nie ma tu Twojego miasta? Skontaktuj się z nami - na pewno Ci pomożemy!

Województwo łódzkie jest położone w centralnej części kraju. Siedzibą władz jest miasto Łódź. Jest to region bogaty w atrakcje turystyczne. Sama Łódź jest miastem niezwykle urokliwy. Obecnie jest to miasto, w którym rozwijają się nowe technologie i przemysł, instytucje finansowe. Jest też regionalnym centrum kultury i sztuki. W województwie łódzkim warto wymienić między innymi zespół przestrzenny Nieborów i Arkadia, w którym część pałacowo-parkowa jest połączona z romantyczną, zabytkową aleją. Nieborów zaczął być sławny w XVII w., gdy Tylman z Gameren zbudował w nim pałac dla prymasa Michała Radziejowskiego. W II połowie XVIII w. posiadłość była własnością rodziny Radziwiłłów. Po drugiej wojnie światowej przejęło ją państwo. Natomiast Arkadia to jeden z najpiękniejszych parków w Polsce. Został założony przez księżnę Helenę Radziwiłłową z Przeździeckich. Zabytki, które warto w nim obejrzeć to: Świątynia Diany, Akwedukt, Przybytek Arcykapłana, Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Łuk Kamienny oraz Dom Murgrabiego.

Ośrodki narciarskie w województwie łódzkim

Niestety Łódź i okolice to nie jest najbardziej sprzyjający narciarzom region. Gdzie możesz pojechać, gdy już kupiłeś sobie nowe narty zjazdowe i kask narciarski? Na szczęście, jest ośrodek sportowo – rekreacyjny Ski Park ,,Malinka”. Jest położony około jednego kilometra od Zgierza, jadąc w kierunku Kutna, Góry Wilamowskiej. Ski Park ,,Malinka” to centrum zimowego wypoczynku w województwie łódzkim. Znajduje się tu nartostrada i pełna infrastruktura narciarska. Ośrodek jest wyposażony w profesjonalne armaty do naśnieżania stoku i ratrak. Na stoku zostały wytyczone dwie trasy narciarskie z wyciągami orczykowymi. Krótsza ma 250 metrów, a dłuższa 450 metrów. Wjazd na górę kosztuje odpowiednia 2 zł i 2,5 zł. Stok jest oświetlony, więc można zjeżdżać na nartach również wieczorami. Jest tutaj również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Niestety nie można w niej wypożyczyć kasków narciarskich. Trzeba mieć własny.

Gdzie kupić kask narciarski i inne akcesoria?

Najlepszym miejscem będzie nasz sklep internetowy. Znajdziesz tutaj kaski narciarskie takich firm jak Carrera, Smith, czy Head. Kaski regulują przepływ powietrza, dopasowują się do kształtu głowy. Dzięki swojej bardzo wysokiej wytrzymałości gwarantują bezpieczeństwo, nawet w czasie upadku. Modele dostępne w naszym sklepie MCK Sport to między innymi: kask SMITH Pivot Matte Blacklight 2015/16 roz. 55-59, kask CARRERA MAKANI 2.13 White Matte 2017 oraz kask HEAD TUCKER BOA Black 2018. Pomożemy Ci wybrać najlepszy dla Ciebie.

Pałac w Niberowie

Pałac w Niberowie

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: