Województwo zachodniopomorskie

Województwo zachodniopomorskie

Sklep internetowy z nartami fischer

Znajdziesz nas między innymi w: Nie ma tu Twojego miasta? Skontaktuj się z nami - na pewno Ci pomożemy!

Przez województwo zachodniopomorskie przebiegają następujące szlaki turystyczne: Szlak Latarń Morskich, Szlak Cystersów, Szlak Zakonu Templariuszy, Szlak Gotyku Ceglanego, Szlak Solny, Szlak Hanzeatycki, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, Pomorska Droga świętego Jakuba. Na zachodniopomorskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego jest aż siedem latarń morskich, które przez wiele wieków były wykorzystywane przez kapitanów statków do nawigacji. Na Szlaku Latarń Morskich znajduje się wiele ciekawych budowle. Chociaż są to latarnie zabytkowe, to nadal pełnią swoją pierwotną funkcję. Przy okazji można zwiedzić tak piękne miejscowości jak Darłowo, Jarosławiec, Niechorze, Świnoujście, czy Kołobrzeg. Drugą atrakcją jest Szlak Cystersów. Powstał w 1990 roku. Biegnie przez dawne ośrodki cysterskie. Znajdujące się w Polsce odgałęzienie tego szlaku przebiega aż przez 11 województw, w tym oczywiście województwo zachodniopomorskie. Szlak prowadzi przez następujące miejscowości: Bierzwnik, Krzęcin, Pełczyce, Recz, Marianowo, Kołbacz, Cedynia, Szczecin, Wolin, Koszalin, Bukowo Morskie.

Chociaż między miejscowościami nie da się zazwyczaj przejechać rowerem, bo jest to zbyt daleka odległość, to i tak osoby, które lubią aktywny wypoczynek, z chęcią zwiedzą te szlaki, bo codziennie będą mogły być w innym miejscu. Przecież będąc na przykład w Kołobrzegu, można zwiedzić nie tylko latarnię morską, ale również inne zabytki lub atrakcje.

Gdzie wybrać się na narty w województwie zachodniopomorskim?

W województwie zachodniopomorskim znajdują się następujące wyciągi narciarskie: Stara Studnica niedaleko Drawska Pomorskiego, Wieżyca koło Kościerzyny oraz Gubałówka w Szczecinie. Wystarczy wziąć ze sobą narty zjazdowe i ciepło się ubrać w kurtkę narciarską i już można ruszyć na stok.

Stara Studnica to mała wieś w powiecie drawskim, blisko Kalisza Pomorskiego, trochę ponad 100 kilometrów od Koszalina. Stara Studnica Ski posiada wyciąg orczykowy o długości 300 metrów. Różnica wzniesień to 45 metrów. Znajdują się tutaj dwie trasy o długości 350 i 500 metrów. Są oświetlone, więc można bez przeszkód jeździć po zmroku. Ten ośrodek oferuje również górkę dla saneczkarzy. Zaletami tego miejsca jest również duży parking, bar oraz wypożyczalnia sprzętu. 10 wjazdów wyciągiem w Starej Studnicy to koszt ok. 15 złotych. Natomiast karnet zawierający 20 wjazdów kosztuje ok. 25 złotych. Wypożyczenie całego stroju narciarskiego, nart i kijków to ok. 10 zł za godzinę.

Wysokiej jakości odzież, narty i akcesoria znajdziesz w naszym sklepie MCK Sport. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: