Województwo małopolskie

Województwo małopolskie

MCKSport oficjalny sklep fischer, head, smith, carrera

Znajdziesz nas między innymi w: Nie ma tu Twojego miasta? Skontaktuj się z nami - na pewno Ci pomożemy!

Województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce. Zajmuje czwarte miejsce w Polsce pod względem liczby ludności. Ma jedną z najwyższych gęstości zaludnienia w kraju. Miastem wojewódzkim jest Kraków. Jakie atrakcje warto w nim zobaczyć? Przede wszystkim Kraków. Jest najchętniej odwiedzanym miastem w Polsce. Jego największa atrakcja to oczywiście Rynek Główny i Sukiennice. Warto też odwiedzić najstarsze miasto w Małopolsce, czyli Bochnię.

Kopalnia Soli Bochnia została wpisana na światową listę UNESCO. Do wyboru są trzy trasy jej zwiedzania: podstawowa, historyczna oraz przyrodnicza. Natomiast Krynica-Zdrój jest największym uzdrowiskiem w Beskidzie Sądeckim. Warto się tutaj zatrzymać choćby na chwilę i pójść na spacer lub napić się wody zdrojowej.

W województwie małopolskim znajduje się jeszcze Lanckorona, czyli bardzo urocza, niewielka miejscowość o klimacie galicyjskiego miasteczka. Wokół rynku jest romantyczna, drewniana zabudowa. Dobrze jest też odwiedzić tutaj ruiny zamku. Muszyna jest doskonałym miejscem do wypoczynku. To też dobry punkt startowy do wypraw rowerowych i pieszych Beskid Sądecki. Można tu obejrzeć drewniane cerkwie na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Gdzie pojechać na narty w województwie małopolskim?

Najważniejsze stoki narciarskie w Małopolsce to: Bania, Kaniówka, Kotelnica, Zebra, Halny, Kasprowy, Szymanówka oraz Galica. Bania to ośrodek Narciarski w Białce Tatrzańskiej. Znajdują się na nim trzy rodzaje wyciągów: krzesełkowy, orczykowy i talerzykowy. Znajdują się tutaj trasy o łatwym i średnim poziomie trudności. Najkrótsza trasa ma 800 metrów, a najdłuższa 1400 metrów. Ośrodek jest otwarty w godzinach od 10.00, do 22.00.
W pobliżu znajduje się bardzo nowoczesna wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Można tutaj na przykład wypożyczyć narty zjazdowe lub narty biegowe. Natomiast stok Kaniówka to stacja narciarska z atrakcjami dla całej rodziny. Znajduje się tutaj aż 5 wyciągów o różnej długości i prędkości. Każda trasa jest odpowiednio naśnieżona i oświetlona. W Kaniówce są trasy odpowiednie dla początkujących narciarzy, dzieci oraz osób bardzo zaawansowanych. Kolejnym atutem tego miejsca jest to, że w okolicy znajduje się wypożyczalnia, szkoła narciarska oraz duży parking dla autokarów.

Profesjonalny sklep sportowy dla narciarzy

W naszym sklepie internetowym MCK Sport znajdziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne, do uprawiania sportów zimowych. Mamy narty takich firm jak na przykład: Fischer, czy Head. Bardzo duży wybór kasków, kurtek, spodni, gogli, smarów, kijów narciarskich, toreb. Dysponujemy również profesjonalnym sprzętem dla tenisistów i rowerzystów. Zapraszamy do nas!

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: