Województwo opolskie

Województwo opolskie

Sklep z nartami w opolskim

Znajdziesz nas między innymi w: Nie ma tu Twojego miasta? Skontaktuj się z nami - na pewno Ci pomożemy!

Opolskie jest najmniejszym i najmniej zaludnionym województwem w Polsce. Słynie między innymi z wielu ciekawych tras rowerowych. Proponujemy Ci między innymi zrobić sobie wycieczkę na wydmy. Trasa ma łączną długość 50,1 km. Zaczyna się w Oplu, a następnie biegnie przez: CH Turawa Park, Zawadę, wydmy w Kolanowicach, Łubniany, Maniok, wydmy w Studziance, Brynicę, Świerkle, Czarnowąsy. Następnie powraca się do Opola. Co można zobaczyć po drodze? Warto zwrócić uwagę na drewniany kościół św. Barbary w Kolanowicach oraz oczywiście wydmy w Kosowcach i w Studzionce, które powstały naturalnie. Na trasie znajdują się również osady leśne Kosowce i Mańczok, składające się z kilku drewnianych domków na leśnej polanie. Ostatnie atrakcje na trasie to Kapliczka Studzionka oraz kościół św. Anny w Czarnowąsach.

Kolejna ciekawa trasa rowerowa biegnie z Opola do kamieniołomów. Jej łączna długość to 52,9 km. Zaczyna się w Opolu, na ul. Strzeleckiej, przy pętli autobusowej. Następnie biegnie przez następujące miejscowości i punkty: Malinę, Kosorowice, Kamień Śląski, kamieniołomy Kamień Śląski, Kamionek, Otmice, kamieniołomy Otmice, Tarnów Opolski, Walidrogi. Powrót jest przez Malinę, do Opola, na ul. Strzelecką przy pętli autobusowej. Atrakcyjne miejsca na trasie to: kamionki na Malinie, pomnik leśniczego Hugo von Ehrensteina, cmentarz ofiar epidemii cholery w Kamieniu Śląskim, sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, kamieniołom Kamień Śląski, łąka susłów w Kamieniu Śląskim.

Kluby tenisowe w województwie opolskim

Kędzierzyński Klub Tenisowy został założony we wrześniu 1994 roku. W 2010 roku została wybudowana hala tenisowa razem z zapleczem hotelowym, kawiarnią, restauracją. Klub ma na swoim koncie bardzo wiele turniejów zawodowych oraz amatorskich. Grały w nim takie gwiazdy jak na przykład: Alona i Kateryna Bondarenko, Agnieszka i Urszula Radwańskie, Zuzanna Ondraskova. Obecnie na kortach prowadzone są zajęcia dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych oraz wakacji organizowane są tutaj zajęcia nauki gry w tenisa. Dla osób dorosłych istnieje możliwość wynajęcia przez cały rok kortu tenisowego na godziny. Ceny w sezonie letnim zaczynają się od 28 zł za godzinę.

Gdzie kupić profesjonalną rakietę tenisową?

Polecamy nasz sklep internetowy MCK Sport. Znajdziesz w nim między innymi: rakiety tenisowe dla juniorów, początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych i ekspertów. Mamy w naszym asortymencie profesjonalny sprzęt sportowy firmy Head. Polecamy rakiety tenisowe Head Radical oraz Head Speed. Sprzęt jest nowy i objęty gwarancją.

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: