Województwo wielkopolskie

Województwo wielkopolskie

MCKSport profesjonalny sklep narciarski

Znajdziesz nas między innymi w: Nie ma tu Twojego miasta? Skontaktuj się z nami - na pewno Ci pomożemy!

Województwo wielkopolskie jest drugim w kraju pod względem powierzchni oraz trzecim pod względem liczby ludności. Dla osób, które lubią aktywny wypoczynek, polecamy Wielkopolski System Szlaków Rowerowych. W jego skład wchodzi aż 1500 km zróżnicowanych tras. Wielkopolska wyróżnia się bardzo ciekawymi krajobrazami. Są tutaj góry, morze, a nawet tysiąc jezior. Jednak to, że jest to stosunkowo płaski teren, sprawia, że jest to doskonały region dla rowerzystów. Nawet tych początkujących. Na dobrze oznakowanych szlakach znajduje się wiele zabytków. Najlepiej zwiedzanie Wielkopolski rozpocząć od jej stolicy, czyli Poznania.
Od 2012 roku jest w nim system rowerów miejskich, który pozwala na poruszanie się po całym mieście. W ostatnich latach w centrum Poznania ograniczono ruch samochodowy i powstało wiele nowych ścieżek rowerowych. Warto pojechać Traktem Królewsko-Cesarskim, który łączy najważniejsze zabytki, takie jak: Katedra na Ostrowie Tumskim, rynek, najpiękniejszy w naszym kraju ratusz oraz zamek cesarza Wilhelma II.

Ośrodki tenisowe w województwie wielkopolskim

  • Pierwsze miejsce to A & M Academy – Korty Tenisowe przy AQUAPARKU przy ulicy Grottgera 4. Znajdują się tutaj trzy korty. Od poniedziałku do piątku do godziny 15, należy zapłacić ok. 12 zł za wynajęcie kortu za godzinę. W soboty, niedziele oraz w święta, cena wzrasta już do ok. 24 zł za godzinę. Można tutaj nauczyć się gry w tenisa, odbyć trening tenisa, wypożyczyć rakietę lub kupić sprzęt do tenisa ziemnego.
  • Kolejne miejsce na naszej liście to Agroturystyka w Czeszewie przy ul. Leśnej 71. Ośrodek dysponuje aż sześcioma kortami tenisowymi. Cena za wynajęcie kortu to w sezonie zimowych ok. 50 zł, a w sezonie letnim do godziny 18:00- ok. 20 zł, a po godzinie 18:00- ok. 30 zł. Są tutaj trzy korty kryte ze sztuczną trawą oraz trzy korty twarde ( Australian Open)- czynne od maja.

W województwie wielkopolskim warto polecić jeszcze co najmniej jedno miejsce dla wielbicieli gry w tenisa. Jest to Centrum Tenisowe Sobota. Jak sama nazwa wskazuje znajduje się w miejscowości Sobota koło Poznania, przy ulicy Poznańskiej 43. Znajduje się tutaj aż 18 kartów (10 kortów zewnętrznych oraz 8 kortów wewnętrznych).

Sklep z profesjonalnym sprzętem dla rowerzystów i dla tenisistów

W naszej ofercie posiadamy między innymi: torby sportowe, w których bez problemu zabierzesz rakietę oraz inne akcesoria na kort. Polecamy na przykład lekką rakietę HEAD SPEED S 285g 2016 w atrakcyjnej cenie.

Zobacz też inne województwa w których działamy

Znajdujesz się aktualnie w: