Sieradz

W Sieradzu są dostępne dwa szlaki rekreacyjne. Pierwszy z nich to ,,Szlak Dworków Ziemi Sieradzkiej”. Oznakowany jest na kolor niebieskie i ma długość 47 km. Jest to szlak pieszy, ale mogą się nim przemieszczać również rowerzyści. Trasa przebiega przez: Sieradz (PKP) – Jeziory – Dąbrówka – Kozy – Dębołęka – Tumidaj – Złotowizna – Kliczków Wielki- Kliczków Mały – Orzeł Biały – Jasionna – Wrząca- Gzików- Błaszki (PKS). Wędrując lub jadąc tym szlakiem można podziwiać charakterystyczne dla ziemi sieradzkiej siedziby drobnej, szlachty dworki. Część z nich zachowała się jeszcze od czasów średniowiecza. Szlak prowadzi przez teren Wysoczyzny Zloczewskiej i Tureckiej oraz Kotliny Sieradzkiej. Natomiast druga nasza propozycja to Szlak im. Władysława Reymonta. Jest oznakowany kolorem zielonym i ma długość 35 km. Tak samo, jak w przypadku naszej poprzedniej propozycji, jest to zarówno szlak pieszy, jak i rowerowy. Prowadzi przez: Warta PKS (Muzeum) – Małków – Gołuchy – Tubądzin- Inczew- Sędzice – Kobierzycko – Ocin – Wróblew – Dąbrówka Zgniła – Mantyki – Charłupia Wielka – Kłocko – Sieradz (PKP). Jak sama nazwa wskazuje został on poświęcony pamięci Stanisława Reymonta- pisarza, laureata Nagrody Nobla.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu

Jeżeli lubisz aktywność fizyczną, to warto wiedzieć, że jest Zespół Sportowo – Rekreacyjny przy ul. Sportowej ( w jego skład wchodzą na przykład trzy boiska piłkarskie i sześć kortów tenisowych).

Sklep ze sprzętem narciarskim MCK Sport

Kijki narciarskie to coś czego szukasz? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz kijki narciarskie renomowanych firm.

Kijki narciarskie

Kijki narciarskie renomowanych producentów sprzętu narciarskiego Fischer i Head. W MCK Sport znajdziesz modele z najnowszych katalogów takie jak HEAD AIRFOIL, HEAD WORLDCUP Slalom Junior, Fischer UNLIMITED, Fischer RC4 Worldcup, Fischer RC4 Pro, Speed, Superior, Progressor, Performance w atrakcyjnych cenach.

Kije narciarskie często traktowane są z lekceważeniem, jako zbędny element wyposażenia narciarza. To błąd! Kijki służą nam do utrzymania równowagi, korygują postawę ciała podczas zjazdów, a także przyczyniają się do zwiększenia prędkości. Dobrze dobrane kije będą świetną pomocą na stoku.

Jak dobrać kije narciarskie?

Kijki narciarskie dopasowuje się do wzrostu narciarza. Dobrze dobrane kije tworzą po wbiciu w śnieg kąt 90 stopni ze zgiętym ramieniem narciarza. Aby sprawdzić czy kij nam odpowiada, należy obrócić go do góry nogami i chwycić tuż pod talerzykiem. Jeżeli otrzymamy kąt prosty, oznacza to, że wybraliśmy odpowiednią długość.

Nie ma nas w Twoim mieście?

Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego MCK Sport.

Znajdujesz się aktualnie w: