Chełm

Chełm i okolice są bardzo urozmaicone, jeżeli chodzi o rzeźbę terenu. Wzniesienia, skarpy i pagórki, przeplatają się tutaj z polami, wąwozami i wodnymi dolinami. Wszystko to sprawia, że turyści i mieszkańcy chętnie wybierają się na spacery, piesze wędrówki, wycieczki rowerowe i krajoznawcze. Właśnie z tego powodu zostały wytyczonej lokalne i ponadlokalne szlaki turystyczne piesze, rowerowe. Jednym z takich szlaków jest Szlak Rezerwatów Przyrody. Jego łączna długość to aż 101 km, więc konieczne jest podzielenie tej wędrówki na etapy. Szlak jest oznaczony kolorem zielonym. Biegnie przez następujące punkty: Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie, Obniżenie Dorohuczy, Pagóry Chełmskie i Działy Grabowieckie. Na trasie można podziwiać bardzo zróżnicowane krajobrazy. W czasie wędrówki możesz natrafić między innymi na: dwór Załuskich w Kuliku, rezerwat stepowy „Stawska Góra”, wzgórze widokowe „Dziewicza Góra”, ruiny zamku i dwór w Sielcu, kościół w Kumowie Plebańskim oraz zabytki Wojsławic. W tej okolicy warto odwiedzić również Szlak Chełmskich Torfowisk Węglanowych. Znajdują się na nim wyjątkowe chełmskie torfowiska węglanowe, które obejmują rezerwaty: „Roskosz”, „Brzeźno” i „Bagna Serebryskie.

Myślenice Ski- atrakcja dla narciarzy

Chełm wznosi się 614 m n.p.m i góruje nad Myślenicami. Kolej krzesełkowa na Chełm jeździ od końca lat 80. Dolna stacja znajduje się w myślenickim Zarabiu.

Sklep narciarski MCK Sport

Narty damskie to coś czego szukasz? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz produkty najlepszych marek takich jak Fischer oraz Head w najlepszych cenach.

Narty damskie

Wszystkie damskie narty, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie zostały przetestowane przez nas. Wybraliśmy marki i modele, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientek. Head i Fischer pod względem technologii i potrzeb doskonale się wzajemnie uzupełniają.

Specjalne rozwiązania dla kobiet

Obaj wiodący na rynku producenci oferują narty doskonałej jakości dopasowane do różnych narciarek o różnym poziomie.
Jedne z ważniejszych elementów – wiązania, zostały przesunięte delikatnie do przodu specjalnie z myślą o kobietach, które czasem mają tendencje do obciążania tyłów. Takie ułożenie wiązań ułatwia również skręcanie, podobnie jak kolejna zastosowana technologia wywinięty dziób. Head tę innowacje sygnuje nazwą Rocker Era 3.0 lub Rocker Era 2.0, Fischer – Rocker. Większość nart posiada potrójny promień skrętu – można go zmieniać dostosowując do stylu jazdy na jaki mamy w danej chwili ochotę. Dzięki temu są bardzo uniwersalne.

Nie ma nas w Twoim mieście?

Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego MCK Sport.

Znajdujesz się aktualnie w: