Lubartów

Jedną z ciekawych tras jest Osada Firlej. To łatwy do pokonania odcinek o długości 7 km. Ta miejscowość zachowała swój pierwotny charakter. Zwiedzanie jej należy rozpocząć od centrum. W przeszłości bardzo przestronny, czworoboczny rynek pełni rolę targowiska. Trzeba obejrzeć zabudowę z końca XIX wieku. Część z budynków zachowała konstrukcję zrębową “na rybi ogon”. W centralnej części parku znajduje się pomnik Józefa Piłsudskiego. To właśnie on w czasie wojny polsko-rosyjskiej przez dwa dni był w Firleju. Pierwszy pomnik został tutaj postawiony w 1930 roku. Został on zburzony 20 lat później. Aktualny pomnik Marszałka pochodzi z 1992 roku. Następnie należy kierować się w stronę Kościoła pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Jest to jedyny drewniany kościół w powiecie. Można również przejść się po nowej promenadzie. Jeżeli bardzo lubisz piesze wędrówki, to polecamy Ci spacer wokół jeziora Firlej. W Lubartowie warto również przejść się trasą Firlej-Kunów. Też jest prosta i ma 7 km. Jedną z atrakcji na tym odcinku jest jezioro Kunów. Jest ono naturalnie dzikie i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród wędkarzy. Warto sfotografować drewniane mosty, które kryją się wśród trzcin.

Gdzie na narty w okolicach Lubartowa?

Najbardziej znany jest ośrodek narciarski w Parchatce. Jednak my polecamy trochę mniej znany stok w Bobliwie koło Izbicy w powiecie krasnostawskim. Znajduje się w nim 650-metrowa trasa.

Sklep narciarski MCK Sport

Kurtki narciarskie to coś czego szukasz? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz produkty najlepszych marek w najlepszych cenach. Sklep oferuje między innymi sprzęt narciarski, taki jak narty lub kurtki narciarskie.

Kurtki narciarskie Fischer

Kurtki narciarskie Fischer wyróżniają się jakością, równocześnie oferując atrakcyjne ceny. Niepowtarzalny design i użyte materiały, sprawiają, że kurtki marki Fischer są coraz częściej wybierane przez narciarzy.

Każdego sezonu do wyboru mamy kilka modeli. Producent co roku wypuszcza na rynek ok pięć rodzajów kurtek, na ogół w trzech kolorach (czyli możemy przebierać w piętnastu wersjach kurtek). Każdy krój jest inny – od bardziej dopasowanych, po luźniejsze. Projektanci Fischer’a podążają za obecnymi trendami, dopasowując się mody panującej na stoku. Trzeba zauważyć, że wiele modeli niezwykle wyróżnia się w tłumie, nie tylko klasycznym kolorem limonkowym, ale również dynamicznym krojem. Flagowy, luksusowy model kurtki produkowany co roku: Hans Knauss, zaprojektowany we współpracy ze znanym narciarzem i zawodnikiem, zyskuje coraz większą popularność do tego, że w połowie sezonu kurtka jest już niedostępna w sklepach!

Nie ma nas w Twoim mieście?

Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego MCK Sport.

Znajdujesz się aktualnie w: