Lublin

W Lublinie znajduje się Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej. Jest na nim łącznie osiem przystanków. Czas przejścia to od 2 do 3 godzin. Lublin leży na dawnym szlaku między Krakowem a Wilnem. Miało tu miejsce wiele historycznych wydarzeń z czasów panowania dynastii Jagiellonów. Jednym z największych dokonań tej dynastii było zawarcie w 1569 roku unii polsko-litewskiej łączącej Królestwo Polskie oraz Wielkie Księstwo Litewskie. Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej omawia miejsca związane z tymi wydarzeniami i upamiętnia związek miasta z jedną z najwybitniejszych dynastii ówczesnej Europy. To pierwsza w Europie próba połączenia dwóch państw, która zakończyła się sukcesem. Unia lubelska była ważną częścią obywatelsko-federalnej tradycji Europy. Można ją nawet uznać za pewnego rodzaju początek Unii Europejskiej. Pierwszym ważnym zabytkiem na tym szlaku jest Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie. To jeden z najpiękniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce. Pierwsze wzmianki o tej kaplicy pochodzą z 1326 roku. Kolejnym ważnym miejscem na tym szlaku jest Zamek Lubelski, czyli dawna rezydencja polskich królów. W 1569 roku pod przewodnictwem króla Zygmunta II Augusta obradował tutaj sejm, podczas którego podpisano akt unii polsko-litewskiej.

Gdzie na narty w okolicach Lublina?

Wyżyna Lubelska jest regionem, który bardzo dobrze nadaje się do uprawiania sportów zimowych. Najważniejsze stoki w okolicy to Batorz, Bobliwo oraz Celejów.

Sklep narciarski MCK Sport

Buty narciarskie Head to coś czego szukasz? Dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz produkty najlepszych marek w najlepszych cenach.

Znajdziesz tutaj między innymi buty narciarskie Head. Profesjonalne buty różnią się funkcjonalnością, co pozwoli Ci dobrać obuwie perfekcyjnie wpisujące się w indywidualny styl oraz miejsce jazdy. Zaawansowani narciarze mogą wybrać modele z wysokim fleksem i specjalnymi klamrami (można ustawiać but pod kątem warunków panujących na stoku). Dostępne jest także obuwie wykorzystujące wiele zaawansowanych technologii (np. zmniejszające wysiłek podczas jazdy, kontrolę w czasie skręcania czy przekaz energii na narty).

Do jazdy typowo rekreacyjnej, doskonale sprawdzą się tańsze buty narciarskie. Ważne, aby były dobrze wyprofilowane i chroniły stopę przed uciskami. Wnętrze wykończone miękkimi materiałami zapewni optymalną temperaturę i najwyższy komfort noszenia.

Nie ma nas w Twoim mieście?

Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego MCK Sport.

Znajdujesz się aktualnie w: