Radzyń Podlaski

W Radzyniu Podlaskim warto przejechać się szlakiem rowerowym Doliną Tyśmienicy. Ma łącznie 50 km i prowadzi drogami publicznymi. Zaczyna się w Radzyniu Podlaski, później biegnie doliną Tyśmienicy do Czemiernik, następnie przez Suchowolę oraz Branicę do Radzynia Podlaskiego. Szlak jest oznakowany kolorem niebieskim. Na szlaku jest stworzone również specjalne miejsce do odpoczynku. Dokładnie mieści się ono w Czemiernikach, za fortalicją przy ul. Zamkowej. Jest ono wyposażone we wiatę, która jest w stanie pomieścić aż 10 osób, stojaki na rowery i tablicę informacyjną. Na tej ostatniej znajdują się mapa szlaku, informacja o przyrodzie obszaru NATURA 2000 „Dolina Tyśmienicy” i o atrakcjach na szlaku. Miejsce do odpoczynku jest wygrodzone płotkiem. Odpowiedzialny za wykonanie projektu pod nazwą „Utworzenie szlaku rowerowego Doliną Tyśmienicy” jest powiat radzyński. Projekt jest współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Poza tym polecamy szlak pieszy m. Generała Kleeberga. Jest oznakowany kolorem zielonym i liczy sobie 122 km. Prowadzi przez następujące miejscowości: Dęblin – Bobrowniki – Sarny – Ułęż – Sobieszyn – Wola Gułowska – Poizdów – Kock – Borki – Radzyń Podlaski – Branica Radzyńska – Czemierniki.

Gdzie można pograć w tenisa stołowego w Radzyniu Podlaskim?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnia Salę Pałacową dla wszystkich osób, które chcą pograć w tenisa stołowego. Zajęcia z nauki gry odbywają się w środy w godzinach od 17:00 do 20:00. Trzeba mieć własny sprzęt.

Sklep narciarski i tenisowy MCK Sport

Rakiety tenisowe to coś czego szukasz? Dobrze trafiłeś. Odpowiednie do tenisa ziemnego rakiety tenisowe znajdziesz w sklepie MCK Sport.

Rakiety tenisowe w naszej ofercie: Head Radical, Head Speed, Head Instinct, Head Extreme, Head MX i Head Prestige. MCK Sport jest oficjalnym sklepem Head w Polsce. Przed zakupem zapraszamy do nas do Klubu Tenisowego Marki do testowania sprzętu!

Kupując u nas masz pewność, że produkt jest oryginalny, pochodzi od producenta i jest objęty gwarancją.

Jak wybrać rakietę tenisową?

Niezależnie od tego, czy kupujesz swoją pierwszą rakietę tenisową, czy wymieniasz z obecnej, wybór odpowiedniej rakiety może wydawać się trudny. Aby ten proces był nieco łatwiejszy, przygotowaliśmy kilka porad.

Rakieta powinna być dostosowana do Twoich umiejętności, wagi i wzrostu. W skrócie można powiedzieć, że czym wyższy poziom gracza, tym szukamy cięższej rakiety o mniejszej powierzchni główki. Dla osoby średnio zaawansowanej / zaawansowaną w wadze 80 kg możemy przyjąć rakietę o wadze 290 g +- 10 g i powierzchni główki 645 cm3 +- 15 cm3. Osoby uczące się, lub o mniejszej wadze powinny szukać rakiet trochę lżejszych i o większej powierzchni główki. Osoby bardziej zaawansowane zwykle sięgają po trochę cięższe modele z mniejszą główką. Oczywiście jest to duże uproszczenie i nie zawsze tak dobiera się rakietę do tenisa – jeśli jednak nie ma możliwości wcześniej przetestować rakietę jest to dość bezpieczny sposób wyboru. Jeśli masz czas i możliwość zapraszamy do wcześniejszego testu.

Nie ma nas w Twoim mieście?

Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego MCK Sport.

Znajdujesz się aktualnie w: