Łuków

Przez Ziemię Łukowską przebiegają tylko trzy szlaki turystyczne. W mieście Stoczek Łukowski zaczynają się pieszy i rowerowy szlak turystyczny „Szlak Powstań Narodowych”. Szlak ten biegnie ze Stoczka Łukowskiego przez Domanice – Iganie – Mokobody – Liw – Węgrów – do Miedznej. Trasa prowadzi przez tereny, na których odbywały się walki w okresie Powstania Listopadowego. Przez środkową część obszaru prowadzi niebieski szlak Sienkiewiczowski (Łuków – Okrzeja). Wiąże się on z miejscem urodzenia oraz twórczości polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. W południowej części obszaru, na terenach gminy Adamów posiada swoją trasę zielony szlak im generała brygady Franciszka Kleeberga (Dęblin – Bobrowniki – Ułęż – Sobieszyn – Wola Głuchowska – Charlejów – Białobrzegi – Kock). Trasa prowadzi przez tereny, które są związane z walkami SGO “Polesie”. Na szlaku znajdują się zabytki i atrakcje historyczne. Co więcej przez obszar Ziemi Łukowskiej przechodzą trzy regionalne szlaki dziedzictwa kulturowego. Są to: Szlak Kultury Wsi i Miasteczek, Szlak Wielkich Pisarzy oraz Szlak Muzealny. Najważniejszymi atrakcjami turystycznymi na tych szlakach są: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, zespół klasztorny Karmelitów Trzewiczkowych z XVII w. i rezerwat Jata. Warto zwiedzić też Stoczek Łukowski i jego okolice.

Zajęcia sportowe w Łukowie

W Łukowie znajduje się między innymi Stadion Miejski „Orlęta” przy ulicy Warszawskiej 15. Jego powierzchnia to 2,92 ha.

Nie ma nas w Twoim mieście?

Skorzystaj z oferty sklepu internetowego MCK Sport.

Znajdziesz u nas szeroką ofertę nart Head Supershape. Wybierz model nart dla siebie. Supershape jako narta dla każdego narciarza młodego lub starego, dużego lub małego, w ofercie od 149 cm do 184 cm. Narty mają w talii od 68mm do 80mm. Promień skrętu około 13-14m. Wszystko to sprawia, że narty są bardzo łatwe do jazdy, szczególnie podczas inicjowania skrętów z małą prędkością.

Szeroka deska jest świetna, jeśli pod koniec dnia warunki stają się grząskie, ponieważ będzie stabilniejsza w prowadzeniu. Na przygotowanym stoku bardziej sprawdzą się węższe i dłuższe modele. Grupa nart pozytywnie wyróżnia się i jest jedną z ciekawszych propozycji na rynku. Pozwala na łatwą inicjację skrętu i jest bardzo intuicyjna w prowadzeniu.

Supershape to bardzo dobre narty dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Mogą spełnić oczekiwania osób szukających jednego uniwersalnego modelu nart na cały dzień na stoku. Mimo, że nie należy do najtwardszych na rynku może dać nawet bardzo dobrym narciarzom wiele frajdy z jazdy. Osobom szukającym nart do jazdy agresywnej na twardym przygotowanym stoku polecamy narty z grupy Race WC Rebels iRace lub iSpeed. Head Supershape to najpopularniejszy model nart w sprzedaży i nie bez powodu. Do wyboru mamy 4 modele nart: Speed, Magnum, Rally i Titan – nie wskazujemy lidera, ponieważ wszystkie mają swoje dobre cechy. Nowoczesna konstrukcja, Rocker ERA 3.0 dodają nartom wiele wszechstronności. Zdaniem testerów MCK Sport ważniejszy jest dobór odpowiedniej długości nart, niż wybór konkretnego modelu. Różnica w szerokości nart pod butem będzie zauważalna między modele Speed, oraz Titan (aż 12mm różnicy). W pozostałych modelach różnice nie będą tak bardzo wyczuwalne. Pozostaje jednak odpowiedni dobór długości. Czym większa szerokość nart w talii, tym większy Rocker – w tym wypadku narty powinny być dłuższe.

Wybierz narty odpowiednie do Twojej wagi. Oczywiście wzrost jest ważny, niemniej w pierwszej kolejności sugerujemy zwracać uwagę na wagę narciarza. Na stabilność jazdy wpływa rozwijana prędkość na stoku, oraz waga narciarza. Jeśli Twoja waga jest większa, lub mniejsza od średniej sugerujemy wziąć to pod uwagę. Na przykład bardzo dobry narciarz, będący jednym z najszybszych na stoku przy wadze 100kg i wzroście 170cm może spokojnie wybrać narty o długości 170, a nawet 177cm. Natomiast narciarz 188cm, 75kg uczący się może wybrać narty o długości 163cm.

Nie wiesz, który model wybrać – chętnie pomożemy i podpowiemy co wybrać skorzystaj z formularza MCK Sport. Najlepsze modele nart Head Supershape dostępne poniżej.

Znajdujesz się aktualnie w: