Białobrzegi

Białobrzeska Trasa Rowerowa liczy około 15 km. Biegnie przez teren gminy Białobrzegi, Żołynia i Grodzisko Dolne. Poznasz ją dzięki znakom w kształcie prostokąta zamontowanym na palach drewnianych wzdłuż trasy. Żeby dojechać na początek trasy, należy kierować się z centrum Białobrzeg na północ w kierunku Żołyni.

Pierwszym charakterystycznym punktem na tej trasie jest rozłożysta sosna, która jest pomnikiem przyrody. Pod nią, zgodnie z miejscowymi podaniami odpoczywał Jan III Sobieski, gdy odpoczywał po odsieczy wiedeńskiej. Następnie musimy dojechać do Żołyni Dolnej i skręcić w prawo. . Następnie należy przejechać przez Zmysłówkę i Opaleniska. Kolejnym punktem na trasie są stawy rybne w Korniaktowie. Szlak kończy się w Białobrzegach przy murowanych dworze z XIX wieku z parkiem.

Gdzie można uprawiać sporty w Białobrzegach?

Polecamy zajrzeć do Centrum Sportowo – Rekreacyjne w Białobrzegach. Znajduje się ono w bezpośrednim sąsiedztwie Gimnazjum im. Jana Pawła II. Odbywają się tutaj zajęcia z różnych dyscyplin sportu dla osób w każdym wielu. Między innymi można tutaj trenować: grę w tenisa, tenisa stołowego, szachy, siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę, piłkę plażową i lekkoatletykę. Jak widać oferta jest bardzo szeroka. Plusem tego obiektu jest również to, że jest nowy, bo powstał na przełomie 2011 i 2012 roku.

MCK Sport- sklep sportowy dla profesjonalistów

Znajdziesz tutaj wysokiej jakości sprzęt sportowy, takich marek jak Fischer, Head, czy Carrera w bardzo atrakcyjnych cenach. W razie potrzeby pracownicy doradzą Ci również jak dobrać długość nart.

Znajdujesz się aktualnie w: