Gostynin

W Gostyninie znajdują się dwie trasy rowerowe: szlak turystyczny zielony zwany ,,Leśną pętlą” oraz szlak żółty ,,Szlak rynnowych jezior polodowcowych”. Każdy z nich ma równo po 15,5 kilometra. Szlak turystyczny zielony zwany ,,Leśną pętlą” zaczyna się w Gostyninie na ul. Rynek i biegnie kolejno przez następujące punkty: Jezioro Bratoszewo (1km)- Osada Góry (4 km) – Brzozówka (4,5 km) – Zalesie (Szpital) (9 km) – Jezioro Gaśno (12,5 km) – Gostynin PKP (15,5 km). Interesującymi miejscami na tej trasie rowerowej są: sztuczny zbiornik wodny (młyn) w Brzozówce, rezerwat przyrody za mostem na Skrwie oraz mogiła, czyli miejsce straceń mieszkańców Gostynina w 1945 r. Natomiast szlak żółty ,,Szlak rynnowych jezior polodowcowych”, biegnie obok następujących jezior: Czarne, Przytomne, Kocioł i Skrzyneckiego. Punktem charakterystycznym na tej trasie jest zamek w Gostyninie.

Tenis w Gostyninie

W Gostyninie za Miejskim Centrum Kultury przy ulicy 18 stycznia znajdują się dwa korty tenisowe z wyposażeniem o nawierzchni ceglanej i ściana treningowa. W czerwcu czerwcu odbywa się tutaj Memoriał im. Wacława Kujawy, na który przyjeżdżają tenisiści z Gostynina i okolic.

MCK Sport- sklep sportowy nie tylko dla narciarzy

W MCK Sport można kupić sprzęt sportowy dla rowerzystów, tenisistów i narciarzy. Sprzedają tylko i wyłącznie odzież i akcesoria sportowe uznanych na świecie marek, takich jak na przykład Head, czy Fischer. Znajdziesz tutaj między innymi: narty freestyle i narty damskie. Pracownicy podpowiedzą Ci również, jaki model nart będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Znajdujesz się aktualnie w: