Milanówek

W Milanówku znajdują się trzy szlaki, które powinien odwiedzić każdy turysta. Pierwszy z nich to Jedwabny Szlak złożony z siedmiu miejsc, w tym sześciu na terenie Milanówka. Został uruchomiony w 2016 roku przez Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego. Na szlaku znajdują się miejsca związane z historią jedwabnictwa oraz założycielami Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej – Stanisławą i Henrykiem Witaczek. W Milanówku nadal są prywatne pracownie, które zajmują się malowaniem na jedwabiu i zachwycają jakością wyrobów. Na Jedwabnym Szlaku znajdują się następujące atrakcje: Willa Józefina/Wilhelmowo, Willa Emanów, Willa Matulinek, Willa Księżanka, Fabryka Jedwabiu, Drzewa Morwowe, Dwór w Żółwinie – hodowla drzew morwowych i dom Witaczka.
Dużo bardziej rozległy jest Szlak Mały Londyn, bo znajduje się na nim aż 47 obiektów. Są one związane z historią Milanówka w okresie II wojny światowej. Trzeci szlak to Szlak Willi Milanowskim, na którym można podziwiać aż 31 obiektów architektonicznych. Odległości między atrakcjami na szlakach są niewielkie, więc można je zwiedzić pieszo lub jeżdżąc między nimi na rowerze.

Korty tenisowe w Milanówku

W Milanówku niestety znajduje się tylko jeden kort tenisowy, ale warto o nim wspomnieć. Należy on do Milanowskiego Centrum Kultury przy ul. Kościelnej 3. Ośrodek jest czynny tylko w sezonie letnim. Dokładniej mówiąc od maja do października. Znajdują się w nim trzy korty o nawierzchni ceglanej ze sztucznym oświetleniem. Nie ma zaplecza przy kortach, ale za to jest parking na dwadzieścia samochodów. Prowadzone są tutaj kursu tenisa dla osób o rożnym poziomie zaawansowania. Prowadzimy sklep tenisowy, w którym mamy duży wybór rakiet tenisowych.

Znajdujesz się aktualnie w: