Zalesie Górne

Przez Zalesie Górne biegnie jeden bardzo ciekawy pieszy szlak turystyczny. Jest to Chojnowski szlak zabytków przyrody (szlak czarny. Zaczyna się on w Zalesiu Górnym. Następnie biegnie przez następujące punkty: Dąb Stephana (1,6 km) – rezerwat “Uroczysko Stephana” (3,6 km) – rezerwat “Pilawski Grąd” (6,4 km) – Chojnów – Pilawa (8,0 km). Kończy się w rezerwacie ,,Chojnów”. Łączna długość szlaku to 9,5 km. W lecie można ten szlak spokojnie przejść spacerem, a zimą przyda Ci się sprzęt narciarski, taki jak na przykład narty Fisher. Na szlaku możesz między innymi podziwiać sosnowy bór z zabytkowymi drzewami. Istnieje również możliwość prowadzenia obserwacji ornitologicznych i florystycznych. Znajdują się tutaj również miejsca pamięci narodowej z okresu II wojny światowej.

Gdzie można pograć w badmintona w Zalesiu Górnym?

Jeżeli lubisz grać w badmintona, to wybierz się do Klubu Sportowego “Hubertus”, przy ulicy Jelenich Rogów 25. Klub podzielony jest na następujące sekcje:

  • piłka nożna,
  • badminton,
  • łucznictwo,
  • gimnastyka z elementami artystycznymi,
  • monobajka (sekcja akrobatyki na monocyklach -jednokołowych rowerkach).

Jak sam widzisz jest w czego wybierać. Zajęcia badmintona odbywają się na dużej hali (gimnazjum) w Zalesiu Górnym. Zajęcia grupy młodszej i naborowej są w poniedziałek, środa i czwartek w godzinach 17:30-19:00 na dużej hali.

MCK Sport- sprzęt sportowy dla każdego!

W MCK Sport dostępny jest sprzęt narciarski renomowanych firm. Znajdziesz tutaj między innymi buty Head, czy gogle Carrera.

Znajdujesz się aktualnie w: