Ząbki

Szlak czerwony – “Piesza obwodnica warszawska” biegnie częściowo przez Ząbki. A dokładniej przez ich wschodni skraj, Zielonkę i Strugę. Szlak można pokonać na pieszo lub rowerem. Wędrowka rozpoczyna się stacji PKP w Zielonce. W samym mieście można podziwiać kilkadziesiąt wspaniałych drzew, pomników przyrody. Zazwyczaj są to dęby. Obwód niektórych z nich przekracza 400 cm. Z Zielonki udajemy się do Strugi. Po drodze oglądany przepiękne tereny zielone i liczne wydmy. W szczególności należy zwrócić uwagę na uroczysko i rezerwat Horowe.

Znajduje się tutaj również bagno z kilkoma zbiornikami wodnymi. Bogata. Na drodze można spotkać jeszcze: pamiątkową tablicę w miejscu, w którym Niemcy rozstrzelali około 150 Polaków, pomnik w kształcie dwóch grunwaldzkich mieczy upamiętniającego, dąb – pomnik przyrody o obwodzie 480 cm. Następnie trasa prowadzi do Nieporętu i tam się kończy.

Tenis w Ząbkach

W Ząbkach znajduje się Klub Tenisowy Rakietą Ząbki. Tenisa uczą tutaj profesjonalni instruktorzy, którzy pomogą Ci lepiej poznać tę dyscyplinę sportu. W klubie znajduje się również profesjonalny sprzęt, taki jak: rakiety tenisowe, piłki, torby, odzież i obuwie. Organizowane są tutaj zawody tenisowe dla amatorów i profesjonalnych graczy. Kryte korty tenisowe są wyposażone między innymi w dwa rodzaje ogrzewania, czujniki temperatury, kamery (dwie na każdą halę), destratyfikatory powietrza.

Profesjonalny sprzęt do tenisa i nart kupisz w sklepie MCK Sport. Znajdziesz tutaj na przykład: okulary polaroid, kurtki narciarskie damskie, czy rękawice narciarskie.

Znajdujesz się aktualnie w: