Otwock

Przez Otwock biegnie jeden bardzo ciekawy szlak turystyczny. Pierwszy z nim przechodzi przez następujące punkty:

  • PKP Warszawa Gocławek;
  • Mazowiecki Park Krajobrazowy -Zagórze;
  • Góraszka;
  • Wiązowna;
  • rzeka Świder;
  • Otwock.

Jej łączna długość to 30 kilometrów Na szlaku spotkasz między innymi 100-letnie, opuszczone Sanatorium Neuropsychiatryczne dla dzieci w Zagórzu oraz Góraszkę, w której co roku odbywa się Międzynarodowy Piknik Lotniczy. Ogromną zaletą tej trasy jest spora bliskość jej punktu startowego od samego centrum Warszawy. Jest to idealna wycieczka weekendowa dla mieszkańców stolicy. Najlepiej wybrać się na nią rowerem, ponieważ na pieszo byłaby to zbyt wyczerpująca trasa.

Kort tenisowy w Otwocku

W tenisa możesz zagrać między innymi w Otwockim Klubie Sportowym, przy ulicy Sportowej 1. Znajduje się w nim sześć kortów ze sztucznym oświetleniem. Trzy z nich są w całorocznych halach i mają sztuczną nawierzchnię, a trzy są otwarte o nawierzchni ceglanej. Te ostatnie działają wyłącznie latem. Zaplecze stanowią szatnia i serwis rakietowy. Przy budynku jest parking na 20 samochodów. Prowadzone są tu kursy tenisa dla osób o różnym stopniu umiejętności. Jeżeli chodzi o dojazd, to można dojechać do klubu komunikacją miejską. Najbliższy przystanek autobusowy to Park Miejski.
Jeżeli ludzi aktywny tryb życia i chciałbyś sobie kupić jakiś nowy sprzęt sportowy lub odzież sportową, to zapraszamy do sklepu internetowego MCK Sport. Znajdziesz tutaj bardzo szeroki wybór sprzętu narciarskiego renomowanych marek, na przykład: narty fischer progressor 800, czy narty head.

Znajdujesz się aktualnie w: